Pijany włamał się do śmieciarki. Zaczął jeździć nią po Wrocławiu

Polska
Pijany włamał się do śmieciarki. Zaczął jeździć nią po Wrocławiu
Polsat News
zdjęcie ilustracyjne

Wrocławscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, który wkradł się do śmieciarki. Kiedy pracownicy wysiedli, aby opróżnić kosze na śmieci i zabrać odpady, 33-latek wsiadł za kierownicę Iveco i odjechał. Mundurowi zatrzymali go kilka ulic dalej. Oprócz tego, że był nietrzeźwy, posiadał też sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.

33-letni mieszkaniec powiatu strzelińskiego bezprawnie zabrał samochód marki Iveco, którym poruszali się pracownicy firmy odbierającej odpady z terenu Wrocławia. Na ulicy Suchej tuż obok Dworca PKP wykorzystał moment, w którym wysiedli oni, aby opróżnić kosze na śmieci znajdujące się przy przystanku i zajął miejsce kierowcy, po czym odjechał przed siebie.

 

ZOBACZ: Dolnośląskie. Pijany kierowca udawał obcokrajowca. Był poszukiwany

 

Mężczyźni zawiadomili policjantów, którzy chwilę później zauważyli ten pojazd na jednym ze skrzyżowań. Natychmiast zatrzymali mężczyznę, a jego kłopoty z każdą chwilą interwencji i ujawnianiem kolejnych przestępstw, jakich się dopuścił, tylko narastały.

Trzy przestępstwa w jednej chwili

Wsiadając za kierownicę tego pojazdu popełnił łącznie aż trzy przestępstwa. Dokonał zaboru pojazdu w celu krótkotrwałego użycia, ale co więcej – 33-latek posiadał aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Ponadto policjanci, którzy przeprowadzali czynności zbadali stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że zawartość alkoholu w jego organizmie to prawie 2,5 promila. Podczas dalszych czynności wyszło na jaw, że 33-latek był już wcześniej karany za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

 

W trakcie swojej przejażdżki zabranym Iveco zniszczył kilka prawidłowo zaparkowanych aut oraz infrastrukturę drogową.

Mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. O wymiarze kary jaka zostanie nałożona na 33-latka zdecyduje sąd.

kmd/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie