Drzewo przygniotło jadący samochód w Żywcu. Poszkodowane dwie osoby. Jest nagranie

Polska
Drzewo przygniotło jadący samochód w Żywcu. Poszkodowane dwie osoby. Jest nagranie
Facebook/Żywiec i okolice - informacje drogowe/czytelnik Janusz

Dwie osoby zostały ranne, gdy na jadący ulicą Dworcową w Żywcu (Śląskie) samochód zwaliło się rosnące na poboczu drogi potężne drzewo. Strażacy musieli rozciąć karoserię, by wydostać poszkodowane kobiety z przygniecionego auta.

- Będziemy ustalać, czy był to wypadek losowy, czy też ktoś mógł się do niego w jakiś sposób przyczynić - powiedziała rzeczniczka żywieckiej policji asp. szt. Mirosława Piątek.

 

Do wypadku doszło w poniedziałek rano.

 

ZOBACZ: Zbrodnia sprzed lat. Podejrzany zatrzymany w Wielkiej Brytanii

 

- Z nieustalonych dotąd przyczyn drzewo rosnące na poboczu drogi zwaliło się na jadące ulicą Dworcową Audi A4. Obrażeń ciała dostały dwie osoby: kierująca samochodem i pasażerka - relacjonowała rzeczniczka.

 

 

We wtorek w sieci pojawiło się nagranie, na którym zarejestrowano moment wypadku.

 

Poszkodowani trafili do szpitala

Kobiety - kierująca autem 44-latka i jej 17-letnia córka - trafiły do szpitala. Droga została zablokowana, przez około dwie godziny kierowcy korzystali z objazdów. Około południa skutki wypadku zostały usunięte.

 

Ze wstępnych obserwacji wynika, że kilkumetrowe, rozłożyste drzewo złamało się u podstawy, przewracając się na jezdnię. Jego korzenie pozostały w ziemi. W razie potrzeby, w wyjaśnieniu przyczyn wypadku mają pomóc specjaliści, którzy ocenią, dlaczego doszło do złamania pnia.

wys / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie