Burze, deszcze i ochłodzenie. Pogoda na weekend 26-27 czerwca

Polska
Burze, deszcze i ochłodzenie. Pogoda na weekend 26-27 czerwca
Pixabay
Początek weekendu zapowiada się najbardziej niebezpiecznie za sprawą burz, które przejdą nad południowymi i centralnymi regionami, w tym również nad Sudetami i Karpatami

W weekend pogoda poprawi się, ale tylko w niektórych regionach kraju. Nadal musimy się spodziewać burz, które mogą być gwałtowne, z ulewami, gradem i silnym wiatrem, a przez to krzyżować nam plany. Temperatura spadnie.

Weekend nie będzie spokojny. Jeśli planujesz wypoczynek na wolnym powietrzu, to warto sprawdzić prognozę pogody, aby nie zostać zaskoczonym w ostatniej chwili przez burzę, deszcz i porywisty wiatr.

Pogoda na sobotę

Początek weekendu zapowiada się najbardziej niebezpiecznie za sprawą burz, które przejdą nad południowymi i centralnymi regionami, w tym również nad Sudetami i Karpatami. Nie będą już one tak silne, jak ostatnio, ale nadal mogą czynić szkody, dlatego warto zachować ostrożność.
 
 
W ciągu jednej godziny może spaść do 30 mm deszczu, przez co możliwe są lokalne podtopienia dróg i zabudowań. Grad może mieć średnicę do 3 cm i uszkadzać dachy zabudowań, karoserie samochodowe i uprawy. Porywisty wiatr, osiągający do 90 km/h, może dodatkowo zrywać linie energetyczne i łamać gałęzie.
 
Prognoza pogody na sobotęTwojaPogoda.pl
Prognoza pogody na sobotę
Najpogodniej będzie na północy, a zwłaszcza na północnym zachodzie, gdzie padać nie powinno. Czeka nas ochłodzenie, które szczególnie oczekiwane jest przez mieszkańców południowych i wschodnich regionów, gdzie dotychczas panował męczący upał. Termometry pokażą od 19 stopni na Pomorzu do 23-25 stopni na większym obszarze.

Pogoda na niedzielę

Druga połowa weekendu już ze spokojniejszą aurą, ale z wyjątkami. Burze, na szczęście słabe, tym razem nawiedzą południowe i południowo-wschodnie regiony kraju, zwłaszcza Karpaty. W górach należy zachować szczególną ostrożność.
 
Prognoza pogody na niedzielęTwojaPogoda.pl
Prognoza pogody na niedzielę
Na pozostałym obszarze spodziewamy się słonecznej aury, jedynie miejscami na Pomorzu, Mazurach i Suwalszczyźnie może słabo i przelotnie popadać. Na termometrach przyjemne od 21 stopni nad morzem do 24-26 stopni w większości regionów.
 
WIDEO - Prognoza pogody Polsat News
 
aml/TwojaPogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie