Wzrost zakażeń w Wielkiej Brytanii. Najwyższy bilans od czasu trzeciej fali

Świat
Wzrost zakażeń w Wielkiej Brytanii. Najwyższy bilans od czasu trzeciej fali
PAP/EPA/ADI WEDA
Od początku epidemii w Wielkiej Brytanii wykryto prawie 4,67 mln zakażeń, z powodu których zmarło 128 027 osób

W Wielkiej Brytanii w środę odnotowano ponad 16 tysięcy przypadków koronawirusa. To najwyższy dobowy przyrost od początku lutego i o ponad cztery tysiące więcej niż najwyższy dotychczas bilans w ramach trzeciej fali epidemii.

Łącznie w ciągu ostatnich siedmiu dni stwierdzono prawie 79,5 tys. infekcji, czyli o 43,9 proc. więcej niż w poprzednich siedmiu. Niemal wszystkie wykryte przypadki koronawirusa to zakażenia wariantem Delta, który po raz pierwszy zidentyfikowano w Indiach. W środę poinformowano też, że w Wielkiej Brytanii potwierdzono 41 przypadków jego nowej odmiany nazwanej Delta plus.

 

W ciągu minionej doby zarejestrowano 19 zgonów z powodu Covid-19. To oznacza, że łączny bilans z ostatnich siedmiu dni - 101 - jest o 53 proc. wyższy niż był w tych poprzednich dniach.

 

Od początku epidemii w Wielkiej Brytanii wykryto prawie 4,67 mln zakażeń, z powodu których zmarło 128 027 osób. Zarówno bilans zakażeń, jak i zgonów jest siódmym najwyższym na świecie.

Szczepienia na wyspach 

Tym niemniej mimo rosnących statystyk, wiceminister zdrowia odpowiedzialny za szczepienia Nadhim Zahawi wskazywał w środę na konferencji prasowej, że dzięki szczepionkom każdego dnia kraj jest bezpieczniejszy. - Jedną rzeczą, którą na pewno wiemy, jest to, że szczepionki robią prawdziwą różnicę. Szczepienia są naszym sposobem na wyjście z tej pandemii - oświadczył.

 

ZOBACZ: Saczka: wariant Delta koronawirusa już krąży w naszym społeczeństwie

 

Jak poinformował, w samej tylko Anglii szczepienia zapobiegły dotychczas 14 tys. zgonów i 44,5 tys. hospitalizacji, z czego 2500 pobytom w szpitalach w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

 

Do wtorku włącznie pierwszą dawkę szczepionki otrzymało prawie 43,45 mln osób, zaś drugą - 31,74 mln. Stanowi to odpowiednio 82,5 proc. i 60,3 proc. dorosłych mieszkańców Wielkiej Brytanii.

laf/zdr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie