List gratulacyjny Mateusza Morawieckiego. Pomylił Włocławek z Wrocławiem

Polska
List gratulacyjny Mateusza Morawieckiego. Pomylił Włocławek z Wrocławiem
PAP/Łukasz Gągulski
W liście gratulacyjnym premiera znalazła się pomyłka

W sobotę odbył się ingres nowego biskupa diecezji włocławskiej Krzysztofa Wętkowskiego. W liście gratulacyjnym, przesłanym z tej okazji z Kancelarii Premiera, miejscem sprawowania posługi przez nowego biskupa okazała się jednak diecezja wrocławska.

Datowany 14 czerwca i podpisany przez Mateusza Morawieckiego list dostępny jest w sieci. "Ze szczerą radością przyjąłem wiadomość o objęciu przez Księdza Biskupa godności Ordynariusza Diecezji Włocławskiej. Tę decyzję Ojca Świętego Franciszka odebrałem jako zamiar dalszego budowania Kościoła na solidnej opoce duchowej mocy, kompetencji i doświadczenia" – pisze premier.

 

ZOBACZ: Grecja. Ksiądz zaatakował biskupów kwasem. Ucierpiał także policjant

 

"Diecezja Włocławska to w dziejach chrześcijaństwa i w historii Polski miejsce wyjątkowe" – dodaje. W całym liście mowa jest o Włocławku. Jednak jako adresat wskazany został "Jego Ekscelencja Ks. Biskup Krzysztof Wętkowski, Biskup Ordynariusz Diecezji Wrocławskiej".

 

Do pomyłki doszło przy adresowaniu listuKancelaria Premiera
Do pomyłki doszło przy adresowaniu listu

 

 

Błąd w liście Morawieckiego stał się tematem obrad rady miasta Włocławka. - Ostatnio witaliśmy nowego mieszkańca Włocławka, biskupa Krzysztofa Wętkowskiego, który otrzymał gratulacje od nie kogo innego, jak od premiera  Rzeczypospolitej Polskiej, który składał życzenia i gratulacje biskupowi wrocławskiemu. To świadczy o Państwie. Jest to fakt zapisany. Chciałbym, żeby to był fejk news , bo mi też jest po prostu wstyd - powiedział cytowany przez portal Dzień Dobry Włocławek prezydent Marek Wojtkowski.

pdb/zdr/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie