Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane ministerstwa, 23 czerwca

Polska
Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane ministerstwa, 23 czerwca
Polsat News
W szpitalach jest 1307 chorych z COVID-19, a 208 z nich jest podłączonych do respiratorów

W środę potwierdzono 165 nowych przypadków koronawirusa - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Z powodu COVID-19 zmarło 6 osób, a 29 ofiar miało choroby współistniejące. Łącznie zmarło 35 chorych.

Wczoraj odnotowano 188 nowych przypadków zakażeń oraz 29 zgonów. Tydzień temu w środę potwierdzono 241 zakażeń oraz 62 zgony.

 

Mamy 165 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusa z województw: mazowieckiego (29), śląskiego (26), małopolskiego (16), wielkopolskiego (14), dolnośląskiego (13), zachodniopomorskiego (13), podkarpackiego (12), łódzkiego (9), lubelskiego (6), podlaskiego (6), kujawsko-pomorskiego (5), pomorskiego (4), świętokrzyskiego (4), warmińsko-mazurskiego (4), opolskiego (2), lubuskiego (1). 1 zakażenie to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

 

Z powodu COVID-19 zmarło 6 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 29 osób.

 

Mniej hospitalizacji i respiratorów 

W szpitalach jest 1307 chorych z COVID-19, a 208 z nich jest podłączonych do respiratorów – poinformowało w środę Ministerstwo Zdrowia. Resort przekazał też, że dla pacjentów z COVID-19 przygotowane jest 10 797 łóżek i 1 120 respiratorów.

 

 

Ministerstwo przekazało ponadto, że na kwarantannie przebywają 61 854 osoby. Resort podał, że wyzdrowiało dotąd 2 650 839 zakażonych.

 

 

W ciągu doby wykonano ponad 59,9 tys. testów.

"Jeśli zaatakuje wirus Delta, mogą wrócić obostrzenia"

Jeśli zaatakuje wirus Delta, mogą wrócić obostrzenia - powiedział w rozmowie ze środowym dziennikiem "Fakt" minister zdrowia Adam Niedzielski.

 

- Trzeba też patrzeć na strukturę szczepień - u nas podano najwięcej szczepionek Pfizera, a to właśnie ten preparat w badaniach wykazuje największą skuteczność wobec wariantu Delta - zaznaczył minister w wywiadzie.

 

ZOBACZ: Niedzielski: jeśli zaatakuje wirus Delta, mogą wrócić obostrzenia

 

Pytany, kiedy zostanie odwołany stan epidemii, skoro co dzień liczba zakażeń spada, wyjaśnił, że nie jest to sytuacja zerojedynkowa.

 

- Nie możemy powiedzieć, że skoro teraz jest zarażeń stosunkowo niewiele, to koniec walki z pandemią - ocenił. Przypomniał, że ponad 10 mln Polaków jeszcze nie jest zaszczepionych, lub są nieodporni, bo nie przechorowali COVID-19.

laf/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie