List do premiera ws. energii atomowej. Podpisali się politycy różnych partii

Technologie
List do premiera ws. energii atomowej. Podpisali się politycy różnych partii
Pixabay, Twitter/Janusz Kowalski
Na dokumencie są podpisy przedstawicieli czterech różnych ugrupowań

Politycy KO, Lewicy, Konfederacji i Solidarnej Polski podpisali wspólny list do premiera, w którym zaapelowali o organizację debaty ws. elektrowni atomowej w Polsce. Ich zdaniem, pierwszy taki obiekt mógłby powstać w ciągu najbliższych kilkunastu lat. W dokumencie podkreślili, że to przykład ponadpartyjnej współpracy we wspólnym celu.

Pod listem podpisali się Krzysztof Bosak (Konfederacja), Paweł Poncyliusz (KO), Paulina Matysiak (Lewica) oraz Janusz Kowalski (Solidarna Polska). Ten ostatni polityk jest inicjatorem tej akcji.

 

Podpisani pod dokumentem zaproponowali premierowi Morawieckiemu, by zorganizował debatę o planach budowy elektrowni jądrowych w naszym kraju. W takim spotkaniu uczestniczyliby przedstawiciele wszystkich ugrupowań parlamentarnych.

 

ZOBACZ: "Odrodzenie" Czarnobyla? "Ma być magnesem dla turystyki"

 

"Przyjęcie przez Sejm uchwały w sprawie Nord Stream 2, zgodnej z polską racją stanu, jest dobrym przykładem ponadpolitycznej współpracy" - uznano w dokumencie.

 

Elektrownia atomowa za 20 lat?

 

Zdaniem sygnatariuszy listu, program budowy elektrowni jądrowych w Polsce objąłby okres od trzech do pięciu kadencji Sejmu, czyli od 12 do 20 lat. "Musi on być realizowany ponad podziałami politycznymi" - przypomnieli. 

 

Zdjęcie dokumentu opublikował na Twitterze Janusz Kowalski. "To ponadpolityczna inicjatywa wsparcia budowy elektrowni jądrowych w Polsce. Razem z Pauliną Matysiak, Krzysztofem Bosakiem, Pawłem Poncyliuszem zwróciliśmy się do Pana Premiera Mateusza Morawieckiego z propozycją organizacji spotkania ws. polskiego atomu z przedstawicielami wszystkich ugrupowań w Sejmie" - przekazał poseł Solidarnej Polski.

 

 

Politycy podpisali list podczas debaty o energii atomowej, zorganizowanej przez portal Energetyka24.pl.

wka / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie