Biernacki: Ujazdowski dołączy do Koalicji Polskiej

Polska
Biernacki: Ujazdowski dołączy do Koalicji Polskiej
Kancelaria Senatu/M. Józefaciuk
Senator KO Kazimierz Michał Ujazdowski

Marek Biernacki zapowiedział w "Graffiti" w Polsat News, że do klubu Koalicji Polskiej dołączy senator Kazimierz Michał Ujazdowski (KO), tak jak wcześniej zrobił to wykluczony z PO Ireneusz Raś. - Naszym celem jest budowa silnego centrum w Polsce - powiedział polityk. - Ta wojna (dwóch ugrupowań - red.), która istnieje, jest na rękę i Platformie i PiS-owi - ocenił.

Były szef MSW i poseł klubu Koalicji Polskiej powiedział w "Graffiti" Polsat News, że jego formacja poszerzy się o senatora Koalicji Obywatelskiej.

 

- Będzie efekt śnieżnej kuli, będziemy się zwiększać, będziemy zwiększać swoją aktywność i poparcie społeczne - powiedział polityk.

Ujazdowski i Raś w Koalicji Polskiej

- To nie jest tajemnicą, że do nas przystąpi Kazimierz Michał Ujazdowski, tak samo Ireneusz Raś zgłosił akces do naszego klubu wyrzucony z klubu Platformy Obywatelskiej - powiedział Biernacki.

  

 

- Nam nie chodzi o transfery. Nam chodzi o to, żeby budować pewne środowiska polityczne, które będą z nami współpracowały. Jesteśmy otwarci na wszelką współpracę - powiedział Biernacki.

 

ZOBACZ: Ireneusz Raś dołączył do klubu PSL. Wcześniej został wykluczony z PO

 

- Celem Koalicji Polskiej, PSL-u i pozostałych partnerów jest budowa silnego centrum w Polsce. Uważam, że to silne centrum jest potrzebne - powiedział Biernacki. - O to chodzi Platformie i PiS-owi, żeby był podział, polaryzacja. Ta wojna, która istnieje jest na rękę i Platformie i PiS-owi - wyjaśnił.

 

- Nam zależy na tym, żeby polskie społeczeństwo miało wybór, na dziś tego wyboru nie ma - stwierdził.

 

WIDEO - Marek Biernacki (Koalicja Polska) w "Graffiti"

 

Posłowie wykluczeni z Platformy

W minioną środę na stronach internetowych Sejmu nazwisko Ireneusza Rasia byłego posła Koalicji Obywatelskiej i byłego polityka Platformy Obywatelskiej, który został wykluczony z tego ugrupowania, pojawiło się obok nazwy klubu parlamentarnego Koalicji Polskiej - PSL.

 

Klub Koalicji Polskiej liczy teraz 24 posłów. 

 

ZOBACZ: Raś i Zalewski złożyli odwołanie do sądu koleżeńskiego PO

 

Zarząd krajowy Platformy Obywatelskiej 14 maja wykluczył z ugrupowania dwóch posłów: Ireneusz Raś i Paweł Zalewski zostali usunięci za "działanie na szkodę" Platformy, które - jak powiedział rzecznik PO Jan Grabiec - miało polegać na "wielokrotnym kwestionowaniu decyzji władz partii, przy jednoczesnym braku udziału w debacie podczas obrad ciał kolegialnych".

 

Obaj posłowie odwołali się do Krajowego Sądu Koleżeńskiego PO, który ma się zebrać w ich sprawach 28 czerwca. Wnioski ma rozpatrzyć pięcioosobowy skład pod przewodnictwem byłego wiceprezydenta Warszawy Jarosław Jóźwiak.

 

Paweł Zalewski - jak dotąd - cały czas nie ma swojego klubu.

hlk/zdr/Polsat News/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie