Kalifornia. Kierowca ciężarówki aresztowany w sprawie kradzieży 21 ton orzeszków pistacjowych

Świat
Kalifornia. Kierowca ciężarówki aresztowany w sprawie kradzieży 21 ton orzeszków pistacjowych
Alexas Fotos / Pixabay.com
21 ton pistacji zostało ukradzionych i było sprzedawanych w mniejszych opakowaniach

34-letni właściciel firmy transportowej został aresztowany w hrabstwie Tulare na skutek śledztwa w poszukiwaniu 21 ton orzeszków pistacjowych. Kradzież ujawniona została w połowie czerwca po rutynowej inspekcji producenta w jego centrum logistycznym.

Przedstawiciele producenta orzeszków, firmy Touchstone Pistachio, przeprowadzali zwyczajową kontrolę ilości produktu zdeponowanego w centrum logistycznym Montemayor Trucking. Podczas sprawdzania odkryli brak 21 tonowych toreb w miejscu, w którym powinny się one znajdować.

 

 

Krótkie śledztwo policyjne wykazało, że brakujące pistacje znajdowały w pobliskim kontenerze, dokąd najwyraźniej zostały przeniesione. Pistacje zostały przepakowane do mniejszych opakowań, zapewne w celu dalszej sprzedaży.

 

ZOBACZ: "Interwencja": Okradli tira. Gigantyczny rachunek dla kierowcy

 

- Pozostałe pistacje zostały zwrócone firmie Touchstone Pistachio – powiedział właściciel firmy transportowej. Biuro szeryfa prosi wszystkich Kalifornijczyków, którzy mają podejrzenia co do pochodzenia swoich pistacji, o przekazanie informacji, które pomogą rozwikłać sprawę.

 

"Obserwatorzy zwracają uwagę, że orzechy stanowią lukratywny produkt na czarnym rynku", przypomina "The Guardian".

pdb / The Guardian
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie