Homoseksualiści bohaterami Ulicy Sezamkowej. "Miłość to miłość"

Świat
Homoseksualiści bohaterami Ulicy Sezamkowej. "Miłość to miłość"
Facebook/Alan Muraoka - Alan on "Sesame Street"

Para gejów i ich córka to nowi bohaterowie popularnego programu dla dzieci "Ulica Sezamkowa". Pojawienie się homoseksualistów w najnowszym odcinku show ma promować tolerancję wśród najmłodszych. "Miłość to miłość. Jesteśmy bardzo szczęśliwi mogąc przywitać tę szczególną rodzinę w grupie bohaterów Ulicy Sezamkowej" - napisał jeden z twórców odcinka Alan Muraoka.

Na "Ulicy Sezamkowej" pojawiło się kilka nowych twarzy, które wnoszą trochę różnorodności do trwającego od dziesięcioleci programu dla dzieci - informuje CNN. 

 

W najnowszym odcinku show poświęconym Dniu Rodziny pojawiła się dwóch ojców i ich córka. Ma to związek z obchodzonym w czerwcu Miesiącem Dumy - mającym na celu promowanie równości i solidarności z osobami LGBT.

 

Według amerykańskich mediów pojawienie się homoseksualnej rodziny na ekranie ma uczyć tolerancji najmłodszych oraz zwiększyć ich świadomość na temat mniejszości.

 

 

"Ulica Sezamkowa zawsze była przyjaznym miejscem dla różnorodności i integracji. Jestem niezwykle podekscytowany mogąc przedstawić brata Niny - Dave’a, jego męża Franka oraz ich córkę Mię. (...) Miłość to miłość. Jesteśmy bardzo szczęśliwi  mogąc przywitać tę szczególną rodzinę w grupie bohaterów Ulicy Sezamkowej" - napisał na Facebooku współreżyser odcinka, Alan Muraoka.

 

 

Z nowej obsady programu zadowolona jest również Sarah Kate Ellis, prezes i dyrektor generalna organizacji walczącej o prawa osób LGBTQ. "Odcinek Ulicy Sezamkowej wysyła proste i ważne przesłanie, że (...) miłość i akceptacja są zawsze najważniejszymi składnikami rodziny" - napisała na Twitterze.

 

 

"Ulica Sezamkowa" to program edukacyjny, który powstał w 1969 roku. Emitowany był również w Polsce. Program jest rekordzistą wśród dziecięcych programów telewizyjnych jeśli chodzi o liczbę zdobytych nagród. Muppety mają na swoim koncie 167 statuetek Emmy oraz osiem Grammy.

 

Marionetki wykonane przez Jima Hensona stały się ikonami popkultury. Wśród nich są takie postacie jak Kermit, Elmo, Ciasteczkowy Potwór, czy Wielki Ptak.

 

To nie pierwszy raz kiedy producenci programu zabierają głos w ważnych sprawach społecznych. W programach poruszane już były tematy uzależnień, czy głodu. Na początku tego roku w programie pojawiły się dwie nowe postaci - Muppety Afroamerykanie, które dyskutowały o różnicach rasowych.

 

Piec lat temu do grona popularnych muppetów w afgańskiej wersji "Ulicy Sezamowej" dołączyła pochodząca z Afganistanu 6-letnia dziewczynka. Jej pojawienie się na ekranie miało wymiar edukacyjny. Nowa bohaterka miała promować równouprawnienie kobiet.

 

 

W 2017 roku w programie pojawiła się nowa bohaterka - czteroletnia dziewczynka z autyzmem. Postać została stworzona po konsultacjach ze specjalistami i rodzicami autystycznych dzieci.

 

 

dk/ sgo / Polsatnews.pl / CNN
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie