Wielkopolskie. Wybuch butli z gazem w domu w Trębaczowie, ewakuowano 15 osób

Polska
Wielkopolskie. Wybuch butli z gazem w domu w Trębaczowie, ewakuowano 15 osób
Ochotnicza Straż Pożarna w Perzowie
W niedzielę o godz. 9:40 straż pożarna i służby ratownicze zostały poinformowane, że w domu w wielkopolskim Trębaczowie w powiecie kępińskim doszło do wybuchu butli z gazem.

Do wybuchu butli gazowej doszło w domu zamieszkałym przez 71-letnich małżonków. Z sąsiednich domów ewakuowano 15 osób – poinformował w niedzielę rzecznik prasowy kępińskiej policji sierż. Rafał Stramowski.

W niedzielę o godz. 9:40 straż pożarna i służby ratownicze zostały poinformowane, że w domu w wielkopolskim Trębaczowie w powiecie kępińskim doszło do wybuchu butli z gazem. "Dom totalnie zniszczony i uszkodzone budynki przynależące do niego" - przekazał czytelnik polsatnews.pl.

 

WIDEO: Wybuch gazu w domu w Trębaczewie

 

- Zniszczeniu uległ dom w zabudowie bliźniaczej, małżeństwo seniorów doznało powierzchownych obrażeń ciała, niewymagających hospitalizacji" – powiedział Stramowski. Czytelnik polsatnews.pl poinformował redakcję, że "osoba poszkodowana jest wystraszona. To starsza kobieta, którą jeden z sąsiadów wyciągnął spod gruzu, na szczęście bez większych obrażeń".

 

Dom nie nadaje się do zamieszkania. Jak powiedział rzecznik kępińskiej policji, przednia ściana runęła na ziemię i wszystko uległo zniszczeniu.

 

Z sąsiednich budynków ewakuowano łącznie 15 osób. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

aml/Polsat News, Polsatnews.pl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie