Zabrze. Mężczyzna aresztowany pod zarzutem seksualnego wykorzystywania 13-latki

Polska
Zabrze. Mężczyzna aresztowany pod zarzutem seksualnego wykorzystywania 13-latki
KMP w Zabrzu

Policjanci zatrzymali mieszkańca woj. podkarpackiego, podejrzanego o obcowanie płciowe z 13-latką z Zabrza. 52-letni mężczyzna przyznał się do tego, że z poznaną przez internet dziewczynką trzy razy spotkał się w zabrzańskim hotelu. Został aresztowany na trzy miesiące.

Zespół prasowy śląskiej policji podał w środę, że zatrzymanie mężczyzny to efekt wspólnych działań policjantów z Zabrza i z woj. podkarpackiego.

 

ZOBACZ: Siemianowice Śląskie. Pobili go młotkiem i wyrzucili na ulicę w bieliźnie. Pięć osób zatrzymanych

 

Jak ustalili zabrzańscy policjanci, 52-latek poznał dziewczynkę na jednym z popularnych portali internetowych. Od lutego do marca tego roku  trzykrotnie spotkał się z nią w jednym hoteli w Zabrzu.

Zareagowała nauczycielka

- Sytuacja wyszła na jaw dzięki czujności szkolnego pedagoga, który zauważył niepokojące zachowanie dziewczynki. Kiedy o możliwości popełnienia przestępstwa zostali poinformowani kryminalni z zabrzańskiej komendy, rozpoczęli intensywne działania operacyjne oraz dochodzeniowo-śledcze zmierzające do zebrania obszernego materiału dowodowego i zatrzymania mężczyzny – poinformowała zabrzańska policja.

 

ZOBACZ: Ruda Śląska wprowadza zakaz nocnej sprzedaży alkoholu

 

Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do wykorzystywania seksualnego 13-latki. Grozi mu do 12 lat więzienia. Na wniosek zabrzańskiej prokuratury 52-latek został aresztowany na trzy miesiące. Jak zaznacza policja, sprawa jest rozwojowa i nie jest wykluczone, że zatrzymanemu przedstawione zostaną kolejne zarzuty.

wys/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie