Izraelska armia potwierdza nalot na Strefę Gazy

Świat
Izraelska armia potwierdza nalot na Strefę Gazy
PAP/EPA/ABIR SULTAN
Izraelski system OPL Iron Dome

Izraelska armia poinformowała, że jej samolot zaatakował w środę uzbrojone oddziały Hamasu w Strefie Gazy w odpowiedzi na wystrzelenie bomb zapalających z jej terytorium, które spowodowały pożary na polach w południowym Izraelu.

W oświadczeniu armia izraelska stwierdziła, że jest "gotowa na wszystkie scenariusze, w tym wznowienie walk w obliczu ciągłych aktów terrorystycznych prowadzonych z Gazy".

 

ZOBACZ: USA. Sześć ofiar śmiertelnych i kilkoro rannych w amerykańskich strzelaninach

 

Stacja radiowa Hamasu poinformowała, że w środę izraelski samolot zaatakował palestyński obóz szkoleniowy w Strefie Gazy.

 

 

Jest to pierwszy incydent zbrojny między Izraelem i Hamasem po zawartym 21 maja zawieszeniu broni kończącym jedenaście dni walk w których zginęło 232 Palestyńczyków, w tym 65 dzieci i 39 kobiet, a ponad 1700 osób zostało rannych. Izrael twierdzi, że zabił co najmniej 160 bojowników w Gazie.Po stronie izraelskiej zginęło 12 osób.

 

Zbrojny konflikt Izraela i Hamasu poprzedziły gwałtowne starcia palestyńskich demonstrantów z izraelską policją w Jerozolimie. Wybuchły one po zapowiedzi budowy nowych osiedli żydowskich na terenach okupowanych i wysiedleń ludności palestyńskiej.

wys / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie