Królowa Elżbieta II miała pokroić tort. Chwyciła za miecz

Świat
Królowa Elżbieta II miała pokroić tort. Chwyciła za miecz
Reuters
Krojenie tortu było elementem obchodów urodzin Elżbiety II

Królowa Elżbieta II pokroiła tort mieczem w czasie uroczystej kolacji na szczycie G7 w sobotę. - To coś bardziej niezwykłego - oceniła. Jej zachowanie rozbawiło uczestników spotkania.

Przygotowany na przyjęcie tort królowa postanowiła pokroić przy pomocy miecza. Manewrowanie bronią okazało się jednak trudne. Pomogła towarzysząca jej księżna Kamila.  

 

- Wiem, że jest - odparła Elżbieta II, gdy przekazano jej, że ma do dyspozycji nóż. - To coś bardziej niezwykłego - dodała, co rozbawiło uczestników przyjęcia. 

 

Królowa Elżbieta druga kroi tort mieczem Royal Familiy/ Instagram
Królowa Elżbieta II kroi tort mieczem

 

Królowa na szczycie

Elżbieta II uczestniczyła w spotkaniach w ramach szczytu G7. Rozmawiała m.in. z prezydentem USA Joe Bidenem i jego żoną. Organizowane podczas szczytu przyjęcie było związane także z urodzinami królowej. 

 

 

Razem z królową w spotkaniu uczestniczyła księżna Kamila, żona księcia Karola oraz księżna Kate, żona wnuka Elżbiety II, księcia Williama.

 

Trooping the color 

 

Urodziny brytyjskiego monarchy mają wymiar święta państwowego obchodzonego pod nazwą "Trooping the color" w czerwcu, niezależnie od faktycznej daty urodzin władcy. 

 

ZOBACZ: Brytyjskie media: królowa Elżbieta II rozważa abdykację

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez The Royal Family (@theroyalfamily)

 

Podczas organizowanych zazwyczaj w Londynie uroczystości odbywają się parady i pokazy wojskowe na cześć królowej. "Trooping the color" to brytyjska tradycja sięgająca 1748 roku. 

 

Elżbieta II urodziła się 21 kwietnia i w tym roku obchodzi 95. urodziny. Jest najdłużej panującym monarchą w historii Wielkiej Brytanii. 

laf/ml//ABC News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie