Niemcy znoszą obostrzenia dla podróżnych z większości krajów

Świat
Niemcy znoszą obostrzenia dla podróżnych z większości krajów
pixabay
Zniesienie obostrzeń nie zwalnia z obowiązku okazania negatywnego wyniku testu na obecność przeciwciał, zielonego certyfikatu (Unijne cyfrowe zaświadczenie Covid-19).

Od 1 lipca Niemcy zniosą ograniczenia dla podróżnych z większości krajów z wyjątkiem tych, gdzie występuje wysoki poziom infekcji koronawirusem lub duża liczba zakażeń jego nowymi wariantami - poinformował w piątek minister spraw zagranicznych Heiko Maas.

- Możemy znieść obowiązujące od roku ogólne ograniczenia pandemiczne dla podróżujących z krajów stref ryzyka, gdzie liczba nowych zakażeń nie przekracza 200 przypadków tygodniowo (na 100 tys. mieszkańców). Zmiana wejdzie w życie od 1 lipca dla przybywających z całego świata - napisał w komunikacie szef dyplomacji.

 

ZOBACZ: Lista obostrzeń na wakacje. Premier i MZ o zmianach

 

Podkreślił, że środki te ułatwią na nowo poruszanie się i turystykę w sezonie letnim.

Bez Wielkiej Brytanii i Indii

- W wielu miejscach liczba infekcji spada, a liczba osób zaszczepionych rośnie. Po wielu miesiącach zamknięcia możemy na nowo cieszyć się pewną normalnością, dotyczy ona też podróży - dodał minister i ponowił apel o ostrożność i respektowanie zasad sanitarnych.

 

ZOBACZ: Delta odpowiada za 91 proc. nowych zakażeń w Wielkiej Brytanii

 

Obostrzenia pozostają w mocy dla podróżnych z krajów, gdzie jest wysoka liczba zakażeń oraz rozprzestrzeniają się nowe warianty koronawirusa. Na liście tej są m.in. Wielka Brytania i Indie.

 

Zniesienie obostrzeń nie zwalnia z obowiązku okazania negatywnego wyniku testu na obecność przeciwciał, zielonego certyfikatu (Unijne cyfrowe zaświadczenie Covid-19) czy innych obowiązujących ograniczeń w poruszaniu się po Niemczech.

rsr / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie