French Open. Iga Świątek przegrała z Marią Sakkari

PAP/EPA/IAN LANGSDON
Świątek przegrała w ćwierćfinale French Open

Broniąca tytułu Iga Świątek przegrała w ćwierćfinale wielkoszlemowego turnieju French Open. Rozstawiona z "ósemką" Polka uległa greckiej tenisistce Marii Sakkari w dwóch setach.

Polka przegrała z grecką tenisistką 4:6, 4:6. Mecz trwał nieco ponad półtorej godziny. Tym samym Świątek odpadła z turnieju French Open, w którym przed rokiem triumfowała.

Na zwyciężczynię tego pojedynku czeka już w półfinale Czeszka Barbora Krejcikova.

Przerwana seria

Świątek i Sakkari były dwiema najwyżej notowanymi ćwierćfinalistkami tegorocznej edycji zmagań na kortach im. Rolanda Garrosa. W przeszłości nieraz ze sobą trenowały, ale w środę zmierzyły się po raz pierwszy w oficjalnym meczu.

ZOBACZ: Iga Świątek warta miliony

Greczynka przerwała imponująca serię Polki, która po raz drugi w karierze wystąpiła w wielkoszlemowym ćwierćfinale. Zawodniczka z Raszyna poprzednich 11 meczów z rzędu wygrała w Paryżu bez straty seta.