Cellnex Poland przejmuje Polkomtel Infrastruktura. Jest zgoda UOKiK

Biznes
Cellnex Poland przejmuje Polkomtel Infrastruktura. Jest zgoda UOKiK
pixabay
W prawie antymonopolowym domniemywa się, że przedsiębiorca posiada pozycję dominującą, jeśli jego udział w danym rynku przekracza 40 proc.

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny wydał zgodę na przejęcie przez Cellnex Poland kontroli nad Polkomtel Infrastruktura - poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Dodano, że transakcja może wzmocnić konkurencyjność sektora infrastruktury używanej przez operatorów sieci komórkowej.

Jak czytamy w środowej informacji Urzędu, prezes UOKiK Tomasz Chróstny wydał zgodę na przejęcie przez Cellnex Poland kontroli nad Polkomtel Infrastruktura - przedsiębiorcy są właścicielami infrastruktury używanej przez operatorów sieci komórkowej.

 

ZOBACZ: Polkomtel podpisał umowę z ZE PAK na zieloną energię za 300 mln zł

 

"Przeprowadzone postępowanie wykazało, że pomimo znaczących udziałów rynkowych uczestników koncentracji, nie dojdzie do ograniczenia konkurencji, zaś transakcja może wzmocnić konkurencyjność sektora" - wskazał UOKiK.

"Korzystny wpływ"

Cytowany w informacji prezes UOKiK zaznaczył, że w prawie antymonopolowym domniemywa się, że przedsiębiorca posiada pozycję dominującą, jeśli jego udział w danym rynku przekracza 40 proc.

 

ZOBACZ: Na Księżycu powstanie pierwsza sieć komórkowa 4G LTE. Zbuduje ją Nokia

 

- Każdy przypadek należy jednak analizować indywidualnie. W sprawie Cellnex Polska – Polkomtel Infrastruktura, pomimo znacznego przekroczenia progu 40 proc. przez przedsiębiorców, koncentracja nie ograniczy konkurencji - wyjaśnił Chróstny.

 

Według niego wejście na rynek podmiotu nie związanego z żadną siecią komórkową, udostępniającego infrastrukturę na rynkowych zasadach, "powinno korzystnie wpłynąć na konkurencję pomiędzy operatorami".

rsr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie