Małżeństwo policjantów zatrzymało pijanego kierowcę. Miał ponad 2 promile

Polska
Małżeństwo policjantów zatrzymało pijanego kierowcę. Miał ponad 2 promile
KGP
Zatrzymany przez nich 37-letni mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu

Małżeństwo policjantów w czasie wolnym zatrzymało pijanego kierowcę w Ludwinowie w powiecie wieruszowskim. Okazało się, że 37-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Nietrzeźwego kierowcę zatrzymało dwoje policjantów. Małżeństwo było wówczas po służbie. To funkcjonariusz z Centralnego Biura Śledczego Policji oraz policjantka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. 

 

Policjanci w czasie rodzinnej podróży dostrzegli auto, które jechało tzw. wężykiem, zajeżdżając innym kierowcom drogę. Jak stwierdziło małżeństwo, sposób prowadzenia auta wskazywał, że jego kierowca jest pod wpływem alkoholu. 

"Praktycznie leży na kierownicy"

- Jego jazda wskazywała na to, że albo jest pod wpływem alkoholu, albo potrzebuje pomocy, ponieważ wykonywał skręty raz na lewo, raz na prawo. Z żoną postanowiliśmy po prostu upewnić się, czy kierowca jest nietrzeźwy. Postanowiliśmy go wyprzedzić, w momencie wyprzedzania, jak zrównaliśmy się z nim, żona zauważyła, że pomimo znacznej prędkości praktycznie leży na kierownicy. Natychmiast żona zaczęła informować operatora 112 i miejscową jednostkę policji o tym, że jedziemy za najprawdopodobniej nietrzeźwym kierującym - relacjonował funkcjonariusz CBA. 

 

WIDEO: Małżeństwo policjantów zatrzymało pijanego kierowcę. Miał ponad 2 promile

 

 

ZOBACZ: Łódzkie. Pijany kierowca wjechał na podwórko, na którym bawiły się dzieci

 

Zatrzymany przez nich 37-letni mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami. 

laf/msl / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie