Pakistan. Szpitalny ochroniarz operował 80-latkę. Podawał się za lekarza

Świat
Pakistan. Szpitalny ochroniarz operował 80-latkę. Podawał się za lekarza
PAP/EPA/RAJAT GUPTA/ zdj. ilustracyjne
Rodzina kobiety zapłaciła za wykonanie zabiegu, a także zleciła dwie kolejne wizyty domowe

Były ochroniarz w pakistańskim szpitalu podawał się za lekarza. Operował 80-letnią kobietę, której rodzina zgłosiła się do oszusta z prośbą o pomoc. Kobieta zmarła dwa tygodnie po zabiegu.

Muhammad Waheed Butt, były pracownik ochrony w jednym z pakistańskich szpitali, podawał się za lekarza i próbował wyleczyć chorą, 80-letnią kobietę. Rodzina Shameem Begum zgłosiła się do oszusta z prośbą o pomoc. 

 

Mężczyzna udawał lekarza w szpitalu publicznym w Lahore we wschodnim Pakistanie. - Nie możemy nadążyć za tym, co każdy lekarz i co wszyscy pracownicy robią przez cały czas. To duży szpital – powiedział jeden z pracowników administracji w szpitalu Mayo w Lahore, który chciał zachować anonimowość.

 

Oszust w szpitalu

 

Pracownik przyznał, że nie jest jasne, jaki dokładnie rodzaj operacji wykonał oszust na sali operacyjnej. Podczas zabiegu asystował wykwalifikowany technik. Mężczyzna miał nie zauważyć nic niepokojącego. Szpitale publiczne w Pakistanie cechują się chaosem organizacyjnym i nieefektywną pracą.

 

Rodzina kobiety zapłaciła za wykonanie zabiegu, a także zleciła dwie kolejne wizyty domowe. Kiedy dolegliwości kobiety nie ustępowały, rodzina zgłosiła się do szpitala ponownie. Wówczas na jaw wyszła cała sytuacja.

 

ZOBACZ: Rybna. 17-latek zmarł w szpitalu po upadku ze słupa. Wcześniej był na imprezie

 

Ciało kobiety zostało zabezpieczone. Sekcja zwłok ma wykazać, czy do śmierci przyczynił się zabieg wykonany przez oszusta. 

 

- Były ochroniarz usłyszał zarzuty i jest w areszcie policyjnym – powiedział rzecznik policji w Lahore, Ali Safdar. - Butt podawał się za lekarza i odwiedzał wcześniej również innych pacjentów - dodał policjant.  Personel szpitala przyznał, że Butt został zwolniony dwa lata temu za próbę wyłudzenia pieniędzy od pacjentów.

laf/kmd / The Guardian
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie