Żernica Wyżna. Wypadek awionetki podczas lądowania. Trzy osoby ranne

Polska
Żernica Wyżna. Wypadek awionetki podczas lądowania. Trzy osoby ranne
KP PSP w Lesku
Trzy osoby, które leciały awionetką zostały przetransportowane do szpitala

Trzy osoby trafiły do szpitala po tym, jak awionetka, którą podróżowały, spadła w trakcie lądowania w Żernicy Wyżnej (woj. podkarpackie) - dowiedział się polsatnews.pl. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR. Strażacy musieli m.in. zabezpieczyć wyciek paliwa z samolotu. Do zdarzenia doszło poza lądowiskiem znajdującym się we wsi.

Do zdarzenia doszło około godz. 17:30 w niedzielę. W Żernicy Wyżnej nieopodal Leska lądowała osobowa awionetka typu Cessna 172. Maszyna spadła podczas wykonywania tej operacji.

 

- Awionetka została uszkodzona, na jej pokładzie były trzy osoby - przekazał polsatnews.pl bryg. Marcin Betleja z podkarpackiej Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej.

 

ZOBACZ: Rybna. 17-latek zmarł w szpitalu po upadku ze słupa. Wcześniej był na imprezie

 

Jak dodał, na miejscu - poza strażakami - zjawiły się karetki pogotowia oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pasażerowie samolotu trafili do szpitala; byli przytomni.

 

Komisja ma wyjaśnić przyczyny wypadku

 

Betleja przekazał także polsatnews.pl, że chociaż w Żernicy Wyżnej jest prywatne lądowisko, do wypadku doszło poza jego obrębem.

 

- Pracowały tam cztery zastępy straży pożarnej. Zabezpieczyły miejsce zdarzenia, a także zatrzymały wyciek paliwa z cessny - mówił strażak.

 

Dokładne okoliczności wypadku będzie wyjaśniać specjalna komisja lotnicza.

 

wka/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie