Grecja. Strzelanina w pobliżu hotelu na Korfu. Dwie ofiary śmiertelne

Świat
Grecja. Strzelanina w pobliżu hotelu na Korfu. Dwie ofiary śmiertelne
Pixabay/ alexsgeor
Zostaliśmy zaalarmowani o strzałach o godz. 11.30 w pobliżu hotelu - poinformowała policja.

Dwie osoby zginęły w niedzielę w strzelaninie w pobliżu hotelu na greckiej wyspie Korfu – poinformowała grecka policja. Według mediów i świadka będącego na miejscu zdarzenia sprawca popełnił samobójstwo.

- Zostaliśmy zaalarmowani o strzałach o godz. 11.30 (godz. 10.30 w Polsce) w pobliżu hotelu" w miejscowości wypoczynkowej Dassia - powiedział przedstawiciel policji w Atenach. "Według pierwszych informacji, które posiadamy, dwie osoby zostały śmiertelnie ranne. Musi to jeszcze potwierdzić lekarz medycyny sądowej - dodał.

 

Cytowany przez AFP świadek powiedział, że widział mężczyznę, który strzelał do dwóch osób, zanim sam się zabił. - Dwie ofiary zginęły, a strzelec sam się zabił - oświadczył w rozmowie telefonicznej świadek, zastrzegając sobie anonimowość.

 

Tymczasem państwowa grecka agencja prasowa ANA podała, że 60-letni Grek zabił dwóch sąsiadów, mężczyznę i kobietę, w prywatnej sprzeczce. Jedną z ofiar był Grek, który mieszkał we Francji - podało źródło policyjne. Nie ucierpieli goście hotelu na popularnej wśród turystów wyspie.

aml / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie