Śmierć 20-latka z Żyrardowa. Dwie osoby z zarzutami

Polska
Śmierć 20-latka z Żyrardowa. Dwie osoby z zarzutami
Policja Żyrardów
W związku z tym zdarzeniem jeszcze w piątek policja zatrzymała w jednym z hosteli w Łodzi dwóch mężczyzn w wieku 21 i 28 lat.

Zarzuty zabójstwa oraz działania wspólnie i w porozumieniu przedstawiła Prokuratura Rejonowa w Żyrardowie (Mazowieckie) dwóm zatrzymanym w sprawie śmiertelnego postrzelenia w tym mieście 20-letniego mężczyzny. Wobec podejrzanych skierowano wnioski do sądu o tymczasowe aresztowanie. Obaj nie przyznają się do winy - informuje Polsat News.

Do zabójstwa doszło w nocy ze środy na czwartek, gdy około godziny drugiej do 20-letniego mężczyzny, stojącego wraz z kobietą przy bramie do jednej z kamienic w Żyrardowie, podjechał samochód, z którego po otwarciu szyby został oddany strzał - pocisk trafił mężczyznę w szyję powodując zgon na miejscu.

Zarzuty dla dwóch mężczyzn

W związku z tym zdarzeniem jeszcze w piątek policja zatrzymała w jednym z hosteli w Łodzi dwóch mężczyzn w wieku 21 i 28 lat. Zostali oni przewiezieni do Żyrardowa, gdzie byli przesłuchiwani w tamtejszej Prokuraturze Rejonowej – ostatecznie obaj usłyszeli zarzuty.

 

ZOBACZ: Śmiertelne postrzelenie w Żyrardowie. Zatrzymano dwóch mężczyzn

 

Obu zatrzymanym przedstawiono zarzuty działania wspólnie i w porozumieniu oraz dokonania zabójstwa z zamiarem bezpośrednim – przekazała w sobotę Iwona Śmigielska-Kowalska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Płocku, której podlega prokuratura żyrardowska. Jak dodała, akta sprawy wraz z wnioskami o tymczasowe aresztowanie obu podejrzanych trafiły w sobotę do sądu.

Przesłuchano ponad 20 świadków

W ramach wyjaśniania okoliczności zabójstwa 20-latka z Żyrardowa, prokuratura informowała w piątek, że przesłuchano ponad 20 świadków i planowane są dalsze czynności, w tym także kolejne przesłuchania oraz sekcja zwłok ofiary, a także powołanie biegłych z zakresu broni i balistyki oraz cyberprzestępczości i informatyki śledczej. Policja i prokuratura, ze względu na dobro prowadzonych czynności, nie informują na razie o szczegółach sprawy.

 

Zgodnie z art. 148. Kodeksu karnego, kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności. 

pgo/ml/ / PAP / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie