Raport rządu USA: nie wykluczamy, że UFO jest pozaziemskie

Świat
Raport rządu USA: nie wykluczamy, że UFO jest pozaziemskie
Twitter/Jeremy Corbell
Screen z nagrania, którego autentyczność potwierdził Pentagon. Niezidentyfikowane obiekty latały nad okrętem amerykańskiej marynarki wojennej

Raport rządu USA nie zawiera żadnych dowodów, że niezidentyfikowane obiekty latające (UFO) były pozaziemskie, lecz jednocześnie nie wyklucza tego - informuje New York Times. W raporcie zawarto "kilka innych stanowczych konkluzji".

Przedstawiciele władz nie potrafią wyjaśnić dziwnych ruchów na niebie, które zbijają z tropu wojskowy i naukowy establishment USA.

 

Amerykański wywiad nie znalazł żadnych dowodów, że UFO widziane w ostatnich latach przez pilotów marynarki wojennej to statki kosmiczne z innego świata, lecz wyraźnie tego nie wykluczył.

 

ZOBACZ: Barack Obama o UFO: Są pewne sprawy, o których nie mogę mówić i ujawnić światu

 

W raporcie podano, że przytłaczająca większość z ponad 120 obserwacji w ciągu ostatnich 20 lat nie miała związku z żadną amerykańską technologią wojskową lub inną rządową technologią - powiedzieli gazecie przedstawiciele władz.

 

To stwierdzenie wydaje się wykluczać możliwość, że piloci marynarki wojennej, którzy sporządzili raporty o zjawiskach powietrznych, potencjalnie natknęli się na technologię dotyczącą inicjatyw, które rząd USA próbował utrzymać w sekrecie.

 

Pełna wersja raportu rządowego ma być przekazana Kongresowi do 25 czerwca. Ma ona dostarczyć "kilku innych stanowczych konkluzji".

kmd/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie