Kaczyński odwiedzi w piątek Rzeszów, by wesprzeć Ewę Leniart w ostatnich dniach kampanii wyborczej

Polska
Kaczyński odwiedzi w piątek Rzeszów, by wesprzeć Ewę Leniart w ostatnich dniach kampanii wyborczej
PAP/Radek Pietruszka
Przedterminowe wybory w Rzeszowie muszą odbyć się w związku z tym, że rządzący miastem od 2002 r. Tadeusz Ferenc złożył rezygnację 10 lutego br. po tym, gdy przeszedł COVID-19.

Wicepremier i lider PiS Jarosław Kaczyński w piątek po południu odwiedzi Rzeszów, by wesprzeć wojewodę podkarpacką Ewę Leniart przed ostatnim tygodniem kampanii wyborczej na prezydenta miasta; w planach również spotkanie z lokalnymi działaczami ugrupowania przed zbliżającym się kongresem PiS.

Przedterminowe wybory w Rzeszowie muszą odbyć się w związku z tym, że rządzący miastem od 2002 r. Tadeusz Ferenc złożył rezygnację 10 lutego br. po tym, gdy przeszedł COVID-19. Wybory zapowiedziano na 13 czerwca.

 

Według mediów, Kaczyński pojawi się w Rzeszowie w piątek po południu i wraz z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem oraz Leniart zapowiedzą budowę Drogi Południowej w Rzeszowie.

Przygotowania przed kongresem statutowo-wyborczym

W czasie wizyty na Podkarpaciu szef PiS ma spotkać się też z lokalnymi strukturami partii. Spotkanie to ma być przygotowaniem przed zbliżającym się kongresem statutowo-wyborczym PiS, który ma się odbyć na początku lipca i mają zostać na nim wybrane nowe władze partii.

 

Oprócz Leniart, popieranej przez PiS oraz rzeszowski region NSZZ "Solidarność", na urząd prezydenta Rzeszowa kandydują: proponowany i konsekwentnie wspierany w trakcie kampanii przez Ferenca wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, były współpracownik Ferenca, wiceprzewodniczący rady miasta i szef klubu Rozwój Rzeszowa Konrad Fijołek, popierany m.in. przez PO, Lewicę, PSL i Ruch Polska 2050, a także poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie