Przekazał mu oszczędności życia w reklamówce. Policja poszukuje oszusta

Polska
Przekazał mu oszczędności życia w reklamówce. Policja poszukuje oszusta
Śląska Policja
Policja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości podejrzanego o oszustwo

Komenda Miejska Policji w Katowicach opublikowała wizerunek podejrzanego o oszustwo metodą "na wnuczka". Poszukiwany mężczyzna w kwietniu zadzwonił do seniora, podał się za jego wnuka i poinformował o tym, że śmiertelnie potrącił pieszego na pasach. Oszust miał odebrać oszczędności życia na opłacenie "kaucji". Katowicka policja prosi o kontakt każdego, kto rozpoznaje podejrzanego.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach prowadzą czynności w sprawie oszustwa metodą na wnuczka, do którego doszło 8 kwietnia 2021 roku w Katowicach przy ul. Uniwersyteckiej.

 

"Z policyjnych ustaleń wynika, że 8 kwietnia 2021 roku, około godziny 10:00, na telefon stacjonarny pokrzywdzonego, zadzwonił mężczyzna podający się za jego wnuczka i poinformował, że kierował samochodem bez prawa jazy. Ponadto na oznakowanym przejściu dla pieszych miał potrącić osobę, która w wyniku tego zdarzenia zmarła" - poinformowano w oświadczeniu.

 

Poszukiwany mężczyzna wyłudził od poszkodowanego oszczędności życia
Policja Śląska
Poszukiwany mężczyzna wyłudził od poszkodowanego oszczędności życia

 

Oszust w trakcie rozmowy telefonicznej z poszkodowanym mężczyzną, oświadczył, że potrzebuje środków na opłacenie kaucji. Pieniądze miały pomóc "wnuczkowi" w wyjściu na wolność. Następnie, około godziny 12:35 do mieszkania seniora, przyszedł nieznany mu mężczyzna. Oszust, zgodnie z ustaleniami telefonicznymi, przedstawił się jako "Nowak".

 

Policja prosi o pomoc każdego, kto rozpoznaje mężczyznę
Policja Śląska
Policja prosi o pomoc każdego, kto rozpoznaje mężczyznę

Senior oddał oszczędności życia

Pokrzywdzony, chcąc "uwolnić" swojego wnuka, przekazał mężczyźnie oszczędności życia zawinięte w jednorazową siatkę zakupową. Wizerunek mężczyzny, który odebrał gotówkę, zarejestrował monitoring.

 

Policja prosi wszystkich świadków zdarzenia i osoby mogące rozpoznać mężczyznę lub posiadające jakiekolwiek informacje, mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości, proszone są o kontakt z policjantami z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nr tel. 47 85 129 61, 47 85 125 55, 47 85 123 09 lub pod adresem e-mail: mienie@katowice.ka.policja.gov.pl

kmd/ sgo/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie