Dzień Dziecka. Antyterroryści zatańczyli do piosenki Majki Jeżowskiej

Polska
Dzień Dziecka. Antyterroryści zatańczyli do piosenki Majki Jeżowskiej
Twitter/Polska Policja

Od ponad 70 lat w Polsce 1 czerwca obchodzony jest Dzień Dziecka. Życzenia dzieciom złożyli już m.in. politycy oraz para prezydencka. Na nietypowe uczczenie święta zdecydowali się policyjni antyterroryści, którzy zatańczyli dla dzieci przebywających w jednym ze stołecznych szpitali.

Z okazji Dnia Dziecka policja w całym kraju przygotowała wiele atrakcji dla najmłodszych. Kreatywnością wykazali się antyterroryści, którzy z okazji święta odwiedzili Dziecięcy Szpital Kliniczny im. Polikarpa Brudzińskiego w Warszawie. 

 

Wszystko wyglądało jak prawdziwa akcja. Nad szpitalem krążył policyjny śmigłowiec Bell 407, a antyterroryści schodząc z dachu szpitala na linach witali się z dziećmi przez okna. 

 

"Radość dzieci bezcenna" - poinformowano. 

 

 

Nie był to jednak koniec atrakcji. Prawdziwą wisienką na torcie okazał się występ artystyczny. Antyterroryści wykonali bowiem układ choreograficzny do przeboju Majki Jeżowskiej "Wszystkie dzieci nasze są". 

 
"Okazuje się, że nasi policjanci są też świetnymi tancerzami" - poinformowano twitterowym koncie polskiej policji.   

 

"Spełnienia marzeń dla wszystkich dzieci (tych małych i dużych)" - dodano.

 

Jedno z młodszych świąt

Międzynarodowy Dzień Dziecka to święto najmłodszych na całym świecie. W Polsce obchodzone jest 1 czerwca, jednak nie we wszystkich krajach świętuje się tego samego dnia.

 

Inicjatorem święta była organizacja The International Union for Protection of Childhood, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata.

 

Formalnie święto zostało ustanowione w 1954 r. przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ).

 

Co ciekawe, w Polsce święto dzieci obchodzone było po raz pierwszy w 1950 roku, cztery lata przed oficjalną deklaracją ONZ. 

dk/bas / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie