Rejs mentoringowy dla młodzieży po Mazurach. To niezwykła szansa dla młodych ludzi

Biznes
Rejs mentoringowy dla młodzieży po Mazurach. To niezwykła szansa dla młodych ludzi
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Free-Photos
zdj. ilustracyjne

Od pięciu lat na mazurskich jeziorach odbywają się rejsy mentoringowe. Podopieczni Our Future Foundation dostają szansę, by spotkać się z przedstawicielami biznesu i absolwentami najlepszych zagranicznych uczelni i dowiedzieć się od nich, co trzeba zrobić, by osiągnąć sukces. Lista uczestników nie jest jeszcze zamknięta. 0 szczegółach w Polsat News mówił prezes fundacji Michał Maurycy Mazur.

Our Future Foundation to fundacja, której celem jest wspieranie młodych osób w walce o edukacyjną szansę. Rusza kolejna edycja wakacyjnego programu mentoringowego, w ramach którego 20 Polaków w wieku od 15 do 18 lat otrzyma szansę wsparcia przy ubieganiu się o studia na prestiżowych uczelniach za granicą.

 

- Relacje, które się budują w trakcie nieformalnego tygodniowego rejsu, owocują niesamowicie. Relacja mentor-podopieczny działa dwie strony - mówił w Polsat News prezes fundacji Michał Maurycy Mazur.

I wędka, i ryba

Pochodzenie z małej miejscowości, z niezamożnego środowiska rodzinnego, to sytuacja, która utrudnia karierę - z takiego założenia wychodzi fundacja Our Future Foundation. Jako rozwiązanie wyrównujące szanse na starcie proponuje program mentoringowy, czyli osobiste wsparcie od osób, które mogą nauczyć młodych ludzi, jak zabiegać o własny sukces.

 

ZOBACZ: 3 tys. drukarek trafiło do szkół, szpitali i domów dziecka. Pomogły Fundacja Polsat i HP

 

- My takie osoby prowadzimy niemal za rękę, ale pokazujemy im przy tym, jak działać, żeby znaleźć się na topowych zagranicznych uczelniach. Łączymy ich też z biznesem - wyjaśniał Michał Maurycy Mazur. Podkreślił, że dzięki biznesowym kontaktom fundacji - np. Goldman Sachs czy PGNiG - program może pomóc także w rozwinięciu skrzydeł w biznesie.

Our Future Foundation poszukuje młodych

Jak przekonuje prezes Mazur, dobre wyniki w nauce są przydatne, by dostać się do programu, ale ważniejsza jest pasja i ambicje.

 

Do programu mogą zakwalifikować się osoby w wieku 15-18 lat - im młodszy uczestnik, tym większa szansa, by pomóc mu w osiągnięciu celów. Z końcem maja ruszył nabór, którego pierwszym krokiem jest wypełnienie wniosku na stronie off.org.pl/aplikuj.

 

Wcześniejsi podopieczni programu OFF studiują w Yale, Oxfordzie czy Nowym Jorku.

 

WIDEO: Na Mazurach odbędzie się nietypowy rejs. To program Our Future Foundation

  

 

Jak mówi Michał Mazur, do tej pory przez program Fundacji przeszło blisko 90 osób, z których 80 proc. dostało się na topowe zagraniczne uczelnie. Udział w programie jest w całości darmowy.

pdb/grz/Polsat News, Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie