Łódź. Woli kraść niż pracować. Policja zatrzymała recydywistę

Polska
Łódź. Woli kraść niż pracować. Policja zatrzymała recydywistę
Łódzka Policja
W rozmowie z policjantami 42-latek stwierdził, że popełnia przestępstwa, gdyż nie zamierza nigdy pracować

Podejrzany o kradzież z włamaniem 42-latek z Łodzi oświadczył zatrzymującym go policjantom, że kradnie, gdyż nie ma zamiaru nigdy pracować. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym za podobne przestępstwa i działał w warunkach recydywy. Teraz grozi mu do 15 lat więzienia.

Miesiąc temu - 27 kwietnia - do II Komisariatu KMP w Łodzi wpłynęło zgłoszenie dotyczące kradzieży kieszonkowej na jednym z łódzkich targowisk w dzielnicy Bałuty. Nieznany sprawca, wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonego zajętego zakupami, wyjął z jego kieszeni telefon komórkowy, w którego etui była karta płatnicza oraz dokumenty.

 

ZOBACZ: Recydywista zabił brata, sąd wypuścił go na wolność

 

- Jak się okazało, sprawca kilkanaście razy z użyciem przywłaszczonej karty dokonał transakcji bezgotówkowych w pobliskich sklepach oraz dwukrotnie wypłacił pieniądze z bankomatu. Łączne straty, jakie poniósł pokrzywdzony, opiewały na kwotę blisko 11 tysięcy złotych. Policjanci, analizując materiały sprawy i docierając do świadków przestępstwa, bardzo szybko ustalili personalia sprawcy. Był to 42-letni mieszkaniec Łodzi, poszukiwany listem gończym za szereg kradzieży z włamaniem - przekazał w poniedziałek rzecznik KMP w Łodzi Marcin Fiedukowicz.

"Stwierdził, że nie zamierza nigdy pracować"

Funkcjonariusze wiedzieli, że podejrzany regularnie pojawiał się w okolicy targowiska, postanowili więc czekać tam na niego. Dzięki temu 27 maja 42-latek został zatrzymany, choć - zaskoczony niespodziewaną interwencją - z początku próbował uciekać.

 

- Po zatrzymaniu nie stawiał oporu. W rozmowie z policjantami stwierdził, że popełnia przestępstwa, gdyż nie zamierza nigdy pracować - dodał Fiedukowicz.

 

Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży oraz kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy. Za taki czyn grozić mu może kara nawet do 15 lat więzienia. Na razie - zgodnie z treścią listu gończego - został przewieziony do aresztu śledczego.

ac/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie