USA. Zniżkowe bilety na koncert dla zaszczepionych

Świat
USA. Zniżkowe bilety na koncert dla zaszczepionych
18 dolarów za koncert zamiast 999 z zaświadczeniem o szczepieniu

Fani punkowych zespołów Teenage BottleRocket, MakeWar i Rutterkin mogą dostać zniżkowe bilety na ich koncert 26 czerwca w St. Petersburg na Florydzie, przedstawiając dowód szczepienia przeciw Covid-19. Zapłacą 18 dolarów zamiast 999.

Paul Williams z Leadfoot Productions zapewniał agencję AFP, że reakcja na jego promocję była "przytłaczająco pozytywna". Krytycy, którzy zdobyli jego numer telefonu wyrazili jednak "jasno swoje poglądy".

"Chcemy dać dobry przykład"

Williams wyjaśnił, że główny zespół koncertu, Teenage BottleRocket, odniósł się początkowo sceptycznie do projektu. W końcu na to przystał.

 

Przedstawiciel Leadfoot Productions podkreślił, że szczepienia dostępne są już dla wszystkich od 12. roku życia. Jak dodał chciał zaoferować ludziom pragnącym uczestniczyć znowu w koncertach na żywo bezpieczną rozrywkę i zachęcić do szczepienia.

 

ZOBACZ: Szczepienia w Polsce. "Przekroczyliśmy 20 mln"

 

- Chcemy dać dobry przykład (…) zostaliśmy zaszczepieni. Bardzo byśmy chcieli, żebyście też się zaszczepili. Chodźcie imprezować z nami. Bezpieczeństwo pierwsze, impreza na drugim miejscu – mówił fanom w wideo na Facebooku, wokalista i gitarzysta zespołu Ray Carlisle.

Loterie i stypendia za szczepienia

Władze federalne, a także stanowe w USA starają się przekonać społeczeństwo o konieczności kontynuowania akcji szczepień, która w kwietniu straciła nieco impet. Szeroko nagłaśniane były informacje o kobiecie w Ohio, która wygrała milion dolarów na loterii "szczepionkowej". Z podobnymi projektami wystąpiły m.in. stany Kolorado, Oregon i Maryland.

 

W Nowym Jorku można wygrać m.in. stypendium na studia a także bezpłatne bilety na pociąg i karty wstępu do metra. W jednej z waszyngtońskich restauracji kucharz Jose Andres oferował 50-dolarowe bony dla zaszczepionych klientów. Jeszcze inni dają za zaświadczenie o szczepieniu piwo gratis.

 

Williams zwrócił uwagę w opublikowanej w sobotę rozmowie z AFP, że do tej pory nikt nie wystąpił z pomysłem przekonania do zaszczepienia się fanów rocka.

 

- Chciałem, żeby dzieci, które chcą iść na koncert zaszczepiły się – zaznaczył dodając, że może sprzedać 250 zniżkowych biletów. Przyznał jednak, że jak dotąd nikt jeszcze z tej oferty nie skorzystał.

pgo / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie