Wielka Brytania. Media: Boris Johnson wziął potajemny ślub

Świat
Wielka Brytania. Media: Boris Johnson wziął potajemny ślub
AFP/East News
O planowanym zawarciu małżeństwa wiedziała "garstka osób" - twierdzi prasa w Wielkiej Brytanii

Brytyjski premier Boris Johnson po raz trzeci wziął ślub - informują tamtejsze media. Ich zdaniem, aby zachować ceremonię w tajemnicy, na kilkadziesiąt minut zamknięto londyńską katedrę w Westminster. Ponadto mieli o niej wiedzieć jedynie ich bliscy i wybrani urzędnicy kościelni. Administracja szefa rządu nie potwierdziła tych informacji.

Według brytyjskich mediów, Boris Johnson poślubił swoją partnerkę Carrie Symonds podczas małej i sekretnej ceremonii w katedrze Westminster.

 

Do zawarcia związku miało dojść w sobotę. Zdaniem "The Sun", o przygotowaniach do ślubu wiedziała "garstka osób", w tym nieliczni urzędnicy kościelni, jak i bliscy pary młodej.

 

Trzecie małżeństwo Johnsona

 

Johnsonowi i Symonds podczas ceremonii miało towarzyszyć około 30 gości. By zapewnić dyskrecję, świątynię zamknięto na około pół godziny. Tych informacji nie potwierdziło otoczenie premiera.

 

ZOBACZ: Boris Johnson: nowe referendum ws. niepodległości Szkocji byłoby nierozsądne

 

Obecny szef brytyjskiego rządu oraz jego wybranka zaręczyli się pod koniec 2019 r. Kilka miesięcy później urodził się in syn Wilfred. Jego ojciec, stojący na czele rady ministrów, walczył wtedy z pierwszą falą koronawirusa.

 

Johnson trzeci raz wziął ślub. Rok temu, po 27 latach związku, rozwiódł się z Mariną Wheeler, a w latach 1987-1993 był żonaty z Allegrą Mostyn-Owen.

wka / The Sun / The Independent
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie