Koniec serwisu nk.pl. Nasza Klasa działała 15 lat

Polska
Koniec serwisu nk.pl. Nasza Klasa działała 15 lat
Pixabay
Koniec serwisu nk.pl zaplanowano na 27 lipca

To już pewne. Dokładnie 27 lipca br. serwis społecznościowy nk.pl (w przeszłości znany jako Nasza Klasa) zostanie zamknięty. Administrator serwisu powiadomił właśnie o tym wszystkich swoich użytkowników. Nasza-Klasa.pl została założona w 2006 roku, przed laty biła rekordy popularności.

W czwartek administrator nk.pl czyli Ringier Axel Springer Polska ogłosił, że za dwa miesiące serwis zostanie zamknięty. Serwis będzie działał do 27 lipca. Od dzisiaj nie można już założyć nowego konta w serwisie. Użytkownicy, którzy mają wykupione dodatkowe usługi płatne mogą z nich korzystać jeszcze dwa miesiące, ale też złożyć wniosek o zwrot środków za niewykorzystanie płatnych usług. Ponadto niektóre gry dostępne w ramach nk.pl będą mogły być kontynuowane z zachowaniem stanu gry w innym serwisie spółki.

Koniec nk.pl. Szczegóły dla użytkowników

Użytkownicy nk.pl nie muszą martwić się również o swoje dane i zdjęcie, jeśli już nie korzystają z serwisu, ale nie usunęli konta. RASP informuje, że wraz z zamknięciem nk.pl dane osobowe użytkowników serwisu zostaną trwale usunięte ze względu na brak podstawy ich dalszego przetwarzania. "Proces trwałego usuwania danych z kopii zapasowych może przekroczyć termin zamknięcia nk.pl o kilka miesięcy. Wyjątek stanowić może przetwarzanie danych użytkownika do czasu zakończenia toczących się postępowań (w tym o zwrot środków z usług płatnych)" - czytamy w oświadczeniu spółki w tej sprawie.

Nasza Klasa. Historia serwisu

Portal nasza-klasa.pl stworzyli czterej studenci informatyki z Uniwersytetu Wrocławskiego - Maciej Popowicz, Paweł Olchawa, Michał Bartoszkiewicz i Łukasz Adziński w listopadzie 2006 roku. Jak przypominają media, serwis zaczął przyciągać przed ekrany komputerów miliony Polek i Polaków. Na początku Nasza Klasa miała łączyć starych znajomych i umożliwiać im wymianę wiadomości, ale także umawianie się na spotkania klasowe po latach, co w owym czasie było bardzo popularne.

 

Do niemal końca pierwszej dekady XXI wieku Nasza Klasa nie miała konkurencji. Facebook nie był w Polsce aż tak popularny, co jednak się zaczęło zmieniać i to Fb stał się tym "bardziej atrakcyjnym" serwisem społecznościowym w polskim internecie - zaznaczają media. Nasza Klasa próbowała wtedy zmienić wygląd i nazwę, aby przyciągnąć użytkowników i nie tracić obecnych. W 2010 roku stała się serwisem o nazwie nk.pl. Media zauważają, że to nie pomogło. Serwis nie wrócił już do czasów świetności z okresu powstania. Jednak dla bardzo wielu Polaków pozostanie tym serwisem, który wprowadził ich w świat mediów społecznościowych.

jo/polsatnews.pl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie