Tychy. Zatrzymano dwóch dilerów

Polska
Tychy. Zatrzymano dwóch dilerów
Policja Śląska, KMP w Tychach
Tyscy kryminalni zabezpieczyli narkotyki o wartości 30 tysięcy złotych

Tyscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn związanych z przestępczością narkotykową. Od podejrzanych śledczy przejęli znaczne ilości zarówno narkotyków, jak i środków farmaceutycznych. Zatrzymani w wieku 26 oraz 30 lat zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im kara nawet 12 lat więzienia.

Z posiadanych przez tyskich kryminalnych informacji wynikało, że zarówno 26-latek jaki i 30-letni mężczyzna mogą zajmować się przestępczością narkotykową. Policjanci się nie mylili. Po wykonaniu czynności w mieszkaniach podejrzanych, zabezpieczyli amfetaminę, marihuanę, tabletki ecstasy oraz różnego rodzaju środki farmaceutyczne.

 

ZOBACZ: Myśleli, że to narkotyki. Policja przetestowała... prochy dziecka

Zabezpieczono 800 działek

Z zabezpieczonych narkotyków można było przygotować 800 działek dilerskich o łącznej, czarnorynkowej wartości sięgającej 30 tysięcy złotych. Ponadto stróże prawa zabezpieczyli przedmioty służące do porcjowania środków odurzających oraz ponad 12 tysięcy złotych w gotówce. Sąd przychylił się do wniosku śledczych o zastosowanie wobec mężczyzn tymczasowego aresztowania. W świetle przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, zatrzymanym grozi kara do 12 lat więzienia.

kmd/ sgo/policja.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie