Amsterdam. Skład broni w apartamentowcu. Budynek ewakuowany

Świat
Amsterdam. Skład broni w apartamentowcu. Budynek ewakuowany
Twitter/ Politie Eenheid Amsterdam
Portal NOS ustalił, że mieszkańcy zostali przeniesieni do lokali zastępczych, a burmistrz miasta wydała zakaz wstępu do budynków

Holenderska policja poinformowała, że ewakuowała mieszkańców kompleksu apartamentowego w Amsterdamie po odkryciu w sobotę wieczorem składu broni ciężkiej, w tym karabinów maszynowych oraz ładunków wybuchowych.

Odkrycia dokonano w magazynie mieszczącym się w kompleksie ośmiu budynków w dzielnicy Geuzenveld w zachodniej części miasta; znaleziono tam automatyczne karabiny maszynowe, pistolety i materiały wybuchowe.

 

Portal NOS ustalił, że mieszkańcy zostali przeniesieni do lokali zastępczych, a burmistrz miasta wydała zakaz wstępu do budynków na trzy miesiące.

 

Duży skład broni 

 

Decyzja ma bezpośredni związek z akcją policji w nocy ze środy na czwartek. W jednym z mieszkań zatrzymano wówczas podejrzanego o zastrzelenie 27-letniej kobiety. Podczas przeszukania policja znalazła duży skład broni.

 

ZOBACZ: Strzelanina w barze w USA. Co najmniej 3 osoby nie żyją

 

NOS przypomina, że w marcu na balkonie budynku w kompleksie eksplodował ładunek wybuchowy, a kilka dni wcześniej ktoś wrzucił granat do klatki schodowej. Portal wiąże te wydarzenia z konfliktem gangów handlarzy narkotyków.

 

laf/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie