Z okna centrali ABW wypadł 45-letni funkcjonariusz

Polska
Z okna centrali ABW wypadł 45-letni funkcjonariusz
Google Maps
Siedziba ABW w Warszawie

Tragiczny wypadek w ABW w Warszawie. Z okna na czwartym piętrze wypadł 45-letni funkcjonariusz agencji. Z ustaleń PAP wynika, że mężczyzna zmarł.

Do zdarzenia doszło w piątek około godz. 10. Mężczyzna wypadł z okna na czwartym piętrze budynku Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, umiejscowionego przy ul. Rakowieckiej na warszawskim Mokotowie. 

Funkcjonariusz zmarł w szpitalu

Informację o wypadku potwierdził rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. "Dziś na terenie siedziby ABW w Warszawie doszło do wypadku, w którym poszkodowany został funkcjonariusz Agencji" - przekazał na Twitterze.

 

ZOBACZ: Rzucił się z nożem na policjanta. Napastnik został postrzelony

 

Według informacji Żaryna "rannemu udzielona została pomoc medyczna" i "został przewieziony do szpitala". Jednak z informacji PAP wynika, że funkcjonariusz zmarł w szpitalu kilkadziesiąt minut po wypadku. 

 

Nieoficjalnie: w ABW służył 16 lat 

Według ustaleń portalu o2.pl wypadek mógł być próba samobójcza. W czwartek ABW odbyło się uroczyste nadanie awansów w stopniach służbowych.
 
 
Według nieoficjalnych informacji funkcjonariusz miał być pracownikiem Departamentu Ochrony Informacji Niejawnych. W ABW służył 16 lat, do Agencji trafić miał z policji. 

 

Czynności na miejscu tragedii prowadzone były w obecności prokuratora. Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie, przekazała, że śledczy nie udzielają żadnych informacji o sprawie.

 

 

 

aml/wys/grz / Polsatnews.pl / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie