Terlecki: wybór nowego prezesa IPN zostanie przesunięty

Polska
Terlecki: wybór nowego prezesa IPN zostanie przesunięty
zdjęcie archiwalne/ Polsat News
Ryszard Terlecki

Wybór nowego prezesa IPN zostanie przesunięty - poinformował w czwartek dziennikarzy wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Z informacji PAP wynika, że głosowanie w tej sprawie ma się odbyć 28 maja.

Zgodnie z harmonogramem obrad, Sejm miał wybrać nowego prezesa IPN w czwartek. Szef klubu PiS i wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki poinformował jednak, że głosowanie w tej sprawie zostanie przesunięte.

 

ZOBACZ: Dr Karol Nawrocki rekomendowany na szefa IPN. Zgodę musi wyrazić Sejm

 

Z informacji PAP uzyskanych wynika, że wybór nowego szefa IPN ma nastąpić 28 maja. Tego dnia Sejm będzie kontynuował obecne posiedzenie.

 

W zeszłym tygodniu sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka rekomendowała na prezesa IPN historyka, obecnego dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr. Karola Nawrockiego.

 

Wcześniej w czwartek szef sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka Marek Ast (PiS) potwierdził, że wybór nowego szefa IPN zaplanowany jest na bieżącym posiedzeniu Sejmu, jednak - według niego - nie jest przesądzone, czy będzie to już w czwartek. "Czy w dniu dzisiejszym odbędzie się głosowanie, czy w piątek za tydzień, to trudno powiedzieć" - zaznaczył Ast

ms / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie