Królowa Elżbieta II straciła pupila. Jest "zdruzgotana"

Świat
Królowa Elżbieta II straciła pupila. Jest "zdruzgotana"
Facebook/The Royal Family
Królowa Elżbieta II

Zdechł jeden z dwóch szczeniaków podarowanych brytyjskiej królowej Elżbiecie II w czasie, gdy jej mąż książę Filip trafił do szpitala, i monarchini szuka dla drugiego z nich nowego towarzysza - podał w środę wieczorem dziennik "The Sun".

Według gazety, pięciomiesięczny Fergus zdechł w miniony weekend z powodu wady serca, co "zdruzgotało" 95-letnią Elżbietę II, jednak ponoć poleciła personelowi pałacowemu, by poszukał towarzystwa dla drugiego szczeniaka, Muicka.

 

Oba psy rasy dorgi, będącej krzyżówką jamnika z walijskim corgi, zostały sprezentowane Elżbiecie II przez jej średniego syna, księcia Andrzeja, aby poprawić jej nastrój, gdy do szpitala trafił książę Filip i jak twierdzi cytowane przez "The Sun" źródło na dworze królewskim, spełniły swoje zadanie, bo królowa z nimi bardzo często spacerowała po terenie zamku w Windsorze.

 

ZOBACZ: Elżbieta II kończy 95 lat. Urodziny w cieniu śmierci księcia Filipa

 

"Królowa jest absolutnie zdruzgotana. Szczeniaki zostały sprowadzone, aby rozweselić ją w bardzo trudnym okresie. Wszyscy najbliżsi są zaniepokojeni, ponieważ stało się to tak szybko po tym, jak straciła męża" - mówi to źródło. Książę Filip, który był mężem Elżbiety II przez ponad 73 lata, zmarł 9 kwietnia.

 

Oprócz Muicka, królowa ma jeszcze jednego psa tej rasy, znaczenie starszą od niego sukę o imieniu Candy. 

pgo/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie