Gwatemala. Zamieszki w więzieniu. Czterem osadzonym obcięto głowy

Świat
Gwatemala. Zamieszki w więzieniu. Czterem osadzonym obcięto głowy
Pixabay
Do więzienia, które może pomieścić ponad 2 tys. skazańców do opanowania zamieszek wysłano 500 policjantów

W więzieniu Cantel w gwatemalskim mieście Quetzaltenango doszło do starć między gangami Mara Salvatrucha i Barrio 18, po zaprowadzeniu porządku, policja poinformowała o co najmniej czterech ofiarach śmiertelnych, którym odcięto głowy, przekazało w czwartek BBC.

Do więzienia, które może pomieścić ponad 2 tys. skazańców do opanowania zamieszek wysłano 500 policjantów - powiedział rzecznik gwatemalskiej policji Jorge Aguilar.

 

Policja podejrzewa, że do zamieszek doszło po tym, gdy członek jednego z gangów zaatakował drugiego w ramach zemsty za sprzeczkę sprzed kilku dni.

 

ZOBACZ: Zamieszki w więzieniu w Brazylii. Co najmniej 9 osób nie żyje

 

W więzieniu Cantel - położonym w Quetzaltenango, 205 km na zachód od miasta Gwatemala - wyroki odsiadują więźniowie zarówno z gangu Mara Salvatrucha, jak i ich zaprzysiężeni wrogowie z Barrio 18 oraz członkowie gangów związanych z handlem narkotykami.

 

Brutalne gangi Gwatemali znane są z wymuszeń na biznesmenach, którym narzucają swoją ochronę. Ci, którzy odmawiają zapłaty, są często mordowani. W Gwatemali z rąk członków gangów ginie rocznie średnio 3,5 tys. osób. 

pgo/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie