Świeczka o zapachu waginy Gwyneth Paltrow miała wybuchnąć. Klient domaga się zawrotnej sumy

Świat
Świeczka o zapachu waginy Gwyneth Paltrow miała wybuchnąć. Klient domaga się zawrotnej sumy
Andrea Raffin / CC-by-SA / Commons
Firma Gwyneth Paltrow jest znana z gamy "sekspozytywnych" produktów

5 mln dolarów odszkodowania domaga się Amerykanin, w którego domu – jak twierdzi – wybuchła świeczka zapachowa. Świeczkę firmuje marka Goop, należąca do znanej aktorki i guru alternatywnego stylu życia Gwyneth Paltrow. Nazwa świeczki zapachowej brzmi zaś "To pachnie jak moja wagina".

Mieszkaniec Teksasu Colby Watson twierdzi, że kupił świeczkę, której nazwa i zapach wzbudziły już wcześniej wiele kontrowersji. Mężczyzna  ustawił ją na stoliku obok swojego łózka i palił przez ok. trzy godziny. Po tym czasie świeczka "wybuchła" i "stanęła w wysokich płomieniach". Jak relacjonuje mężczyzna świeczka po całym zdarzeniu była "zwęglona i czarna". Na stoliku pozostawiła widoczny czarny, wypalony ślad.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by goop (@goop)

 

W incydencie nikt nie odniósł obrażeń, ale prawnicy Watsona domagają się odszkodowania. Twierdzą, że świeczkę o zapachu waginy była wadliwa już w momencie zakupu. Firma Goop, założona przez Gwyneth Paltrow, odrzuca roszczenie. Argumentując, że to próba "zdobycia za dużego odszkodowania za produkt o mocnej prasie". Dostawca świeczek dla Goop, firma Here, Heretic, tłumaczy, że ich produkty są testowane pod kątem bezpieczeństwa.

 

ZOBACZ: Nie stać cię na nowego Maca? Kup świeczkę o jego zapachu

 

To nie pierwsza skarga na wadliwe świeczki z serii "To pachnie jak moja wagina". W kwietniu podobne doświadczenie opisała Jody Thompson, która wygrała świeczkę na imprezie firmowej. Kobieta twierdzi, że gdy użyła jej następnego dnia "rozpętało się piekło".

 

Świeczki z serii "To pachnie jak moja wagina" nie są obecnie w sprzedaży. Na stronie firmy Goop ich zapach opisany jest jako "zabawny, cudowny, seksowny i pięknie zaskakujący zapach, który wprowadza nas w stan fantazji, uwodzenia i głębokiego ciepła". Poniżej znajdują się wyraźne ostrzeżenia z zakresu bezpieczeństwa, w tym instrukcja, by nie palić jej dłużej niż dwie godziny na raz.

pdb/The Guardian/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie