Pogarsza się sytuacja na Tajwanie. Władze zaostrzają restrykcje

Świat
Pogarsza się sytuacja na Tajwanie. Władze zaostrzają restrykcje
PAP/EPA/RITCHIE B. TONGO
Nowe restrykcje dotyczą ograniczenia spotkań oraz zamknięcia miejsc rozrywki

W środę władze Tajwanu zaostrzyły obowiązujące w kraju restrykcje pandemiczne. Ma to związek z rosnącą liczbą nowych przypadków potwierdzonych w ostatnich dniach na wyspie. Zamknięte zostaną m.in. miejsca rozrywki oraz niektóre sklepy.

W środę na Tajwanie potwierdzono 267 nowych zakażeń koronawirusem, we wtorek było 240. Łącznie w ostatnim tygodniu na wyspie zdiagnozowano ponad 1000 nowych zachorowań. Większość w stolicy Tajpej, w której władze wprowadzały restrykcje najpierw. 

 

Tajwan był jednym z państw, którym udało się stosunkowo dobrze zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa i nie było do tej pory potrzeby wprowadzania surowych obostrzeń. 

 

Nowe obostrzenia 

 

Minister zdrowia Chen Shih-Chung poinformował, że stacja pogarsza się w całym kraju, ale "obecnie możliwości medyczne są wystarczające, więc proszę zbytnio się nie martwić". 

 

ZOBACZ: Włochy. W połowie czerwca cały kraj z minimalnymi restrykcjami

Nowe restrykcje dotyczą ograniczenia spotkań oraz zamknięcia miejsc rozrywki. Od weekendu takie obostrzenia obowiązują już w stołecznym Tajpej. 

 

Dostawy szczepionek

Minister zdrowia zapowiedział, że  kraj otrzyma niedługo 410 000 dawek szczepionek od COVAX, międzynarodowego programu rozdysponowania szczepionek przez WHO. Preparaty mają priorytetowo otrzymywać pracownicy służby zdrowia. 

 

ZOBACZ: 180 nowych zakażeń na Tajwanie. Władze zaostrzają restrykcje

 

Dotychczas Tajwan otrzymał około 300 000 dawek z firmy AstraZeneca. Ponad dwie trzecie z nich zostały już podane. Wyspa  zgłasza zapotrzebowanie na ok 1 milion preparatów, choć zamówiła 20 milionów dawek, głównie od AstraZeneca oraz Moderna.

 

Na Tajwanie od początku pandemii potwierdzono 2533 przypadki oraz 14 zgonów.

laf/ sgo/Reuters
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie