Lubuskie: CBŚP i KAS zlikwidowało nielegalną rozlewnię alkoholu wysokoprocentowego

Polska
Lubuskie: CBŚP i KAS zlikwidowało nielegalną rozlewnię alkoholu wysokoprocentowego
cbsp.policja
CBŚP i KAS zlikwidowało nielegalną rozlewnię alkoholu wysokoprocentowego

Funkcjonariusze CBŚP i KAS, pod nadzorem Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej zlikwidowali nielegalną rozlewnię alkoholu wysokoprocentowego. Łączna wartość uszczupleń w podatku akcyzowym na szkodę Skarbu Państwa została określona na kwotę ponad 3,4 mln zł.

Podczas akcji przejęto kompletną linię do napełniania, oklejania i kapslowania butelek z alkoholem, podrobione etykiety, banderole akcyzowe i butelki z etykietami nazw znanych marek alkoholowych. Towar miał trafić na rynek polski i brytyjski.


Policjanci z Zarządu w Lublinie Centralnego Biura Śledczego Policji przy współpracy z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie (KAS), zlikwidowali rozlewnię alkoholu. Śledztwo dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej prowadzi Lubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie.

Podrabiali alkohol wysokoprocentowy

Nielegalna działalność była prowadzona w Łodzi na terenie hal magazynowych. Z ustaleń śledczych wynika, że przez co najmniej kilka miesięcy były tam produkowane różnego rodzaju alkohole wysokoprocentowe, przede wszystkim podrabiano wódkę oznaczaną zastrzeżonymi znakami towarowymi bardzo znanych marek. Z zebranego materiału wynika, że działalność zorganizowanej grupy przestępczej ma charakter międzynarodowy, podrobiony alkohol był przeznaczony w większości na rynek brytyjski, ale także miał być rozprowadzany w kraju.

 

ZOBACZ: Samochód potrącił dziecko na Bródnie. Kierowca uciekł

 

Podczas akcji funkcjonariusze zatrzymali cztery osoby. W trakcie przeszukania zabezpieczono między innymi kompletną linię do napełniania, oklejania i kapslowania butelek z alkoholem, podrobione etykiety, banderole akcyzowe, pojemniki typu mauser o pojemnościach tysiąc litrów każdy z zawartością łącznie około 55 tys. litrów czystego spirytusu. Przejęto także 5 tys. litrów gotowego alkoholu wysokoprocentowego w postaci wódek różnych marek. Funkcjonariusze zabezpieczyli 44 tys. pustych butelek oznaczonych nazwą oraz znakami firmowymi światowych marek alkoholowych.

pojemniki typu mauser
pojemniki typu mauser

Ponad 3 mln zł strat

Łączna wartość uszczupleń w podatku akcyzowym na szkodę Skarbu Państwa została określona na kwotę ponad 3,4 mln zł. Zatrzymanych doprowadzono do Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie, gdzie przedstawiono im zarzuty dotyczące m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym jednej osobie zarzut kierowania tą grupą.

 

ZOBACZ: Suwałki. Sędzia jechał po pijanemu. Początek procesu odroczony po raz kolejny

 

Na podstawie zebranego materiału dowodowego Sąd Rejonowy w Lublinie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec Macieja R. – podejrzanego o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Sprawa ma charakter rozwojowy.

wys/bas / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie