Szczepienia niepełnosprawnych. "Będą mogli zaszczepić się poza kolejką"

Polska
Szczepienia niepełnosprawnych. "Będą mogli zaszczepić się poza kolejką"
PAP/Wojciech Olkuśnik
Na zdjęciu Michał Dworczyk.

Od wtorku 25 maja wszystkie osoby z orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności będą mogły zaszczepić się w punktach szczepień powszechnych poza kolejką - zapowiedział we wtorek szef KPRM, pełnomocnik ds. programu szczepień Michał Dworczyk.

Michał Dworczyk poinformował we wtorek na Twitterze, że odbyło się spotkanie z przedstawicielami środowisk i organizacji zajmujących się osobami niepełnosprawnymi.

 

ZOBACZ: 18-latka z niepełnosprawnością zaszczepiona. Rodzice musieli zwrócić się do sądu

 

"Od wtorku 25.05 wszystkie osoby z orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności będą mogły zaszczepić się w punktach szczepień powszechnych poza kolejką" - podał na Twitterze szef KPRM.

 

Bez umawiania się

Od 10 maja osoby z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności wraz z opiekunami mogły zaszczepić się w punktach szczepień powszechnych bez konieczności wcześniejszego umówienia się, czy to za pośrednictwem infolinii, czy elektronicznego formularza.

 

ZOBACZ: Nieoficjalnie: dłuższy odstęp między szczepionkami Pfizera to więcej przeciwciał

 

Wystarczyło, że przyszli do punktu szczepień powszechnych. Po zarejestrowaniu się oraz zakwalifikowaniu do szczepienia mogły od razu otrzymać zastrzyk.

 

Dodatkowo szczepienia mogły odbywać się też m.in. w warsztatach terapii zajęciowej, zakładach aktywności zawodowej czy centrach i klubach integracji społecznej.

 

Na rynku unijnym dopuszczono do tej pory do szczepień przeciw COVID-19 cztery preparaty. Szczepionki firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca są dwudawkowe, preparat Johnson & Johnson wymaga podania jednej dawki

rsr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie