Arkadiusz Kubiec odchodzi z PO. "Deficyt debaty, brak skupienia"

Polska
Arkadiusz Kubiec odchodzi z PO. "Deficyt debaty, brak skupienia"
Facebook / Arkadiusz Kubiec
Arkadiusz Kubiec odchodzi z PO

Szef PO w Kielcach, były wiceprezydent miasta Arkadiusz Kubiec, odchodzi z Platformy Obywatelskiej. "Decyzja, którą podjąłem, związana jest z oceną działalności organizacji w regionie świętokrzyskim" – napisał Kubiec w oświadczeniu przesłanym mediom.

"Decyzja, którą podjąłem jest głęboko przemyślana i wynika z refleksji, jakie towarzyszą mi od dłuższego czasu. Są one związane z oceną działalności organizacji w regionie świętokrzyskim, której linia postępowania oraz standardy funkcjonowania coraz częściej rozmijały się z wyznawanymi przeze mnie wartościami działalności publicznej" – czytamy w oświadczeniu szefa PO w Kielcach.

Deficyt dyskusji, brak skupienia

Kubiec dodał, że "od dłuższego czasu dostrzegał również deficyt dyskusji i poważnej debaty nad sprawami wewnętrznymi, a także brak skupienia na tym, co nas łączy i na rozwiązywaniu konkretnych problemów".

 

ZOBACZ: Poseł PO: Budka musi odejść

 

Kubiec od 2018 roku pełnił funkcję wiceprezydenta Kielc. W połowie kwietnia tego roku został odwołany ze stanowiska, a Bogdan Wenta na jego miejsce powołał jego partyjną koleżankę Agatę Wojdę.

Standardy etyki urzędniczej

"W okresie pełnienia przeze mnie służby samorządowej, w związku z wykonywaniem mandatu radnego miasta oraz pełnieniem funkcji zastępcy prezydenta, starałem się wykazywać najwyższą lojalnością wobec mieszkańców. Promowane przeze mnie standardy dobrego samorządu i etyki urzędniczej nie zawsze spotykały się ze zrozumieniem środowiska politycznego, z którego się wywodziłem" – podkreślił Kubiec.

 

ZOBACZ: PiS szuka okręgu wyborczego dla Morawieckiego. Wśród rozwiązań: Śląsk, Kielce, Warszawa II

 

Mówiąc o przyszłości PO dodał, że "wierzy jednak, że na refleksję nie jest za późno". "Wierzę, że wewnętrzna dyskusja i autorytet wielu wartościowych osób, które nadal tworzą Platformę Obywatelską, pozwolą przywrócić w jej działalności należne miejsce ideałom, które przyświecały jej Twórcom" – zaznaczył były wiceprezydent Kielc.

pdb / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie