Ochłodzenie z deszczem i burzami. Pogoda na piątek

Polska
Ochłodzenie z deszczem i burzami. Pogoda na piątek
zdjęcie ilustracyjne/ Pixabay
Biomet będzie się pogarszać podczas opadów i burz

Szykujmy parasole, ponieważ prawie wszędzie popada, chwilami intensywnie, a miejscami nawet zagrzmi. Temperatura spadnie, ciśnienie pójdzie w górę, a wiatr zacznie się wzmagać. Nie mamy też dobrych wieści dla meteopatów.

W piątek na zachodzie i południu będzie pochmurno z opadami deszczu. W centrum i na wschodzie przejaśnienia na przemian z przelotnymi opadami i burzami, lokalnie z gradem. Tylko miejscami na północy padać nie powinno.
 
 
Podczas burz w ciągu jednej godziny może spaść do 30 mm deszczu, przez co możliwe są lokalne podtopienia dróg i zabudowań. Grad może mieć średnicę do 2 cm i uszkadzać dachy zabudowań, karoserie samochodowe i uprawy. Porywisty wiatr, osiągający do 90 km/h, może dodatkowo zrywać linie energetyczne i łamać gałęzie.
 
TwojaPogoda.pl

Chłodniej, biomet pogorszy się

Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą od 11 stopni na zachodzie do 20 stopni w centrum. Wiatr z kierunku zachodniego w porywach może dochodzić do 50 km/h.
 
 
Ciśnienie przez cały dzień będzie szybko rosnąć. Barometry pokażą w samo południe od 1000 hPa na Suwalszczyźnie do 1006 hPa na Dolnym Śląsku. Biomet będzie się pogarszać podczas opadów i burz.
 

WIDEO - Prognoza pogody Polsat News

 

  

ms/hlk/TwojaPogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie