Kilkanaście martwych słoni. Prawdopodobnie zabił je piorun

Świat
Kilkanaście martwych słoni. Prawdopodobnie zabił je piorun
Reuters
Rozważane też są inne przyczyny, jak zatrucie lub choroba

Najprawdopodobniej silne wyładowanie atmosferyczne zabiło łącznie 18 słoni w indyjskim stanie Asam. Martwe zwierzęta odnaleziono w lesie w czwartek. Lokalne służby prowadzą w sprawie dochodzenie.

Na ciała martwych słoni natrafili mieszkańcy wsi w dystrykcie Nagaon we wschodnim stanie Asam. Najpierw znaleziono 14 dorosłych zwierząt, a później odkryto cztery kolejne. Stado osiemnastu dzikich słoni azjatyckich najpewniej zginęło od uderzenia pioruna.

 

- To bardzo smutny incydent, coś takiego nigdy nie miało miejsca w lasach Asamu - powiedział Parimal Suklabaidya, minister ds. środowiska stanu Asam. - Dziś po południu podczas deszczu wystąpiła burza, która była tak intensywna, że ​​w lesie zginęło 18 słoni - dodał. 

 

Władze prowadzą śledztwo 

 

Lokalne władze zleciły dochodzenie w tej sprawie. Rozważane też są inne przyczyny, jak zatrucie lub choroba. Jednak spalone drzewa w pobliżu sugerują, że zwierzęta zginęły w wyniku potężnego wyładowania atmosferycznego.

 

ZOBACZ: Z brzucha potrąconej ciężarnej sarny wypadło młode. Policjanci odcinali pępowinę

 

Minister zapowiedział, że zwłoki zwierząt zostaną przekazane na badania i do sekcji zwłok, a dochodzenie jest w toku.


Populacja słoni azjatyckich w Indiach zmniejszyła się w ostatnich latach z powodu utraty siedlisk, kłusownictwa słabej egzekucji przepisów dotyczących ochrony lasów i środowiska naturalnego. 

laf/prz/Reuters
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie