Firma zapłaci zaszczepionym. "Chcemy zmotywować pracowników"

Świat
Firma zapłaci zaszczepionym. "Chcemy zmotywować pracowników"
PAP/EPA/VALDRIN XHEMAJ
Pracownik OKD za okazaniem świadectwa szczepień otrzyma dodatek w wysokości 3000 koron.

3000 koron, czyli około 530 złotych, otrzyma każdy zaszczepiony przeciw Covid-19 pracownik firmy górniczej OKD (Kopalnie Ostrawsko-Karwińskie) - poinformowała w piątek rzeczniczka spółki Nad`a Chattova. Program ma poparcie związków zawodowych.

W ramach uruchomionego w piątek programu motywacyjnego pracownik OKD za okazaniem świadectwa szczepień otrzyma dodatek w wysokości 3000 koron. Program ma być kontynuowany do końca 2021 r.

 

ZOBACZ: Europa luzuje obostrzenia. Przywileje dla zaszczepionych

 

- Chcemy zmotywować naszych pracowników do myślenia o swoim zdrowiu oraz bezpieczeństwie ich rodzin i współpracowników. Ubieganie się o dodatek motywacyjny jest całkowicie dobrowolne, a pracownicy mogą go wykorzystać na przykład na zasłużony odpoczynek, który jest nam wszystkim potrzebny w tych trudnych czasach - powiedziała prezes zarządu OKD Vanda Stańkova.

 

Pracownicy, którzy przedstawią zaświadczenie o szczepieniu, nie będą już musieli poddawać się regularnym testom na nosicielstwo koronawirusa. Testy prowadzone są od 17 sierpnia 2020 r., a ich liczba przekroczyła już 92 tys.

Ile osób pracuje w spółce?

- Środki przeznaczone na motywację załogi będą pochodzić z finansowania przewidzianego na testy. To nie tylko koszty samych testów i ich wykonania, ale także praca administracyjna wielu osób, które będą mogły wrócić do zwykłych obowiązków – podkreślił dyrektor operacyjny OKD David Hajek.

 

ZOBACZ: Wesela i komunie. Do limitu nie wlicza się w pełni zaszczepionych

 

W spółce OKD, która jest jedynym producentem węgla kamiennego w Czechach, po zwolnieniach pracowników i zamknięciu poszczególnych kopalń i szybów pracuje obecnie 2800 osób.

 

Dodatkowo spółka zatrudnia około 800 osób poprzez firmy zewnętrzne.

rsr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie