Izrael. Sześciolatek zginął w ataku rakietowym w mieście Sderot

Świat
Izrael. Sześciolatek zginął w ataku rakietowym w mieście Sderot
Reuters
Matka zmarłego chłopca jest poważnie ranna, pięcioletnie dziecko doznało umiarkowanych obrażeń, cztery inne osoby są lekko ranne

6-letni chłopiec zmarł w wyniku środowego ataku rakietowego przeprowadzonego przez Hamas ze Strefy Gazy na budynki mieszkalne w izraelskim mieście Sderot, przy granicy ze Strefą - przekazały służby ratunkowe. Zaatakowano również Tel Awiw. - Hamas jak dotąd rzadko ostrzeliwał stolicę kraju. Dlatego wszyscy są trochę zaniepokojeni - powiedział polsatnews.pl mieszkaniec Tel Awiwu.

Rakieta uderzyła w położony w kompleksie mieszkalnym blok, a jej odłamek poleciał rykoszetem w stronę innego budynku i dostał się przez okno do mieszkania. Fragment przebił się przez zabezpieczenia i uderzył w służący za schron pokój, w którym zgromadzona była mieszkająca tam rodzina - relacjonuje izraelska telewizja Kanał 12.

 

Matka zmarłego chłopca jest poważnie ranna, pięcioletnie dziecko doznało umiarkowanych obrażeń, cztery inne osoby są lekko ranne - informuje portal "Times of Israel".

 

 

- Ludzie mieszkający w Tel Awiwie nie są przyzwyczajeni do tej sytuacji, ponieważ Hamas jak dotąd rzadko ostrzeliwał stolicę kraju. Dlatego wszyscy są trochę zaniepokojeni. Na południu ludzie są bardziej przyzwyczajeni do tej sytuacji. Wiele ludzi obwinia Benjamina Netanjahu za eskalację sytuacji - powiedział mieszkaniec Izraela, z którym rozmawiał polsatnews.pl.

 

Fragment rakiety przebił się przez zabezpieczenia i uderzył w służący za schron pokójReuters
Fragment rakiety przebił się przez zabezpieczenia i uderzył w służący za schron pokój

 

Liczba izraelskich ofiar śmiertelnych ataków rakietowych, prowadzonych ze Strefy Gazy niemal nieustannie od poniedziałku, wzrosła więc do siedmiu. Władze Strefy Gazy poinformowały, że w wyniku wymierzonych w enklawę działań sił izraelskich zginęło co najmniej 56 osób, w tym 14 dzieci.

Rakiety uderzyły w przedszkole

W środę wieczorem rządzące w Strefie Gazy radykalne ugrupowanie palestyńskie Hamas poinformowało, że wystrzeliło kolejnych 130 rakiet w kierunku izraelskich miast Sderot, Netiwot i Aszkelon. Hamas przekazał w komunikacie, że jest to odpowiedź na zabicie w środę przez siły izraelskie kilku przywódców organizacji, w tym komendanta jej zbrojnego skrzydła w mieście Gazie - Bassema Issy, oraz zbombardowanie kolejnego wieżowca w Gazie.

 

W wyniku ostrzału w Aszkelonie ranne zostało małe dziecko, jest w stanie krytycznym - informuje agencja AFP, powołując się na komunikaty izraelskiej policji. Portal "Times of Israel" podaje, że w Aszkelonie rakiety uderzyły w 14 różnych miejsc, w tym w puste przedszkole.

grz/PAP/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie