Matura 2021. Wiedza o społeczeństwie. Arkusz CKE i odpowiedzi z WOS-u w Interii

Polska
Matura 2021. Wiedza o społeczeństwie. Arkusz CKE i odpowiedzi z WOS-u w Interii
Polsat News
W tym roku do matury z wiedzy o społeczeństwie podeszło 15,8 tys. tegorocznych absolwentów, czyli 5,8 proc.

W popołudniowej sesji egzaminacyjnej maturzyści zmierzyli się dziś z rozszerzoną maturą z wiedzy o społeczeństwie. Tuż po 19:00 Interia opublikowała arkusz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z zadaniami z WOS-u. Pierwsze nieoficjalne odpowiedzi zostały zaproponowane przez eksperta z Interii.

Matura z wiedzy o społeczeństwie na poziomie rozszerzonym trwała 180 minut. Arkusz CKE zawierał 30 zadań. Za rozwiązanie wszystkich zadań zdający mógł otrzymać 60 punktów. W tym roku do matury z wiedzy o społeczeństwie podeszło 15,8 tys. tegorocznych absolwentów, czyli 5,8 proc.

MATURA 2021: Wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony. ARKUSZ CKE i ROZWIĄZANIA (zobacz tutaj)

Rano maturzyści zdawali także matematykę na poziomie rozszerzonym.

 

W tym roku maturzyści nie mają obowiązku zdawania ani jednego egzaminu na poziomie rozszerzonym. Nie muszą też podchodzić do egzaminów ustnych z języka polskiego i języka obcego. Wystarczy, że na przynajmniej 30 proc. zaliczą egzaminy obowiązkowe na poziomie podstawowym - z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego.

Najczęściej wybierana matura

Najczęściej wybieranym przez tegorocznych absolwentów licealistów i techników przedmiotem maturalnym na poziomie rozszerzonym jest w tym roku język angielski. Zdawało go 158,4 tys. maturzystów, czyli 58,5 proc. Na drugim miejscu znalazła się matematyka.

 

ZOBACZ: Matura 2021. Język angielski poziom rozszerzony - odpowiedzi w Interii

 

Na trzecim miejscu w wyborach tegorocznych absolwentów znalazł się język polski - zdawało go 57,8 tys. osób, czyli 21,3 proc., a na czwartym - geografia. Ten przedmiot z kolei będzie zdawać 53,9 tys. osób, czyli 19,9 proc.

 

ZOBACZ: Matura 2021. Egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym. Odpowiedzi w Interii

 

Na kolejnych miejscach są: biologia, którą chce zdawać 44,3 tys. absolwentów (16,3 proc.), chemia - 25,8 tys. (9,5 proc.), fizyka - 19,9 tys. (7,3 proc.), historia - 18 tys. (6,6 proc.), wiedza o społeczeństwie - 15,8 tys. (5,8 proc.), informatyka - 9 tys. (3,4 proc.), język niemiecki - 5 tys. (1,9 proc.), historia sztuki - 3,4 tys. (1,3 proc.).

aml/ac/Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie