Kiełbaski z mieszaniną wody i płynu chłodzącego. Ostrzeżenie GIS

Polska

Główny Inspektorat Sanitarny, w ramach ostrzeżenia publicznego dotyczącego żywności, poinformował o wycofaniu partii kiełbasek marki Bratmaxe. Powodem jest możliwy kontakt produktu z mieszaniną wody i płynu chłodzącego w wyniku awarii w zakładzie produkcyjnym.

Zbliżenie na pieczone kiełbaski na grillu. Widać wiele kiełbasek ułożonych rzędami na ruszcie, niektóre lekko przypieczone, z widocznymi skrawkami mięsa w tle.
pixabay/zdj. ilustracyjne
Powodem wycofania - jak przekazał GIS - są możliwe zmiany organoleptyczne produktu.

Wycofaniu podlega partia kiełbasek marki Bratmaxe 5 sztuk, 313 g. o dacie minimalnej trwałości 07.07.2021.

 

ZOBACZ: GIS: woda w kranach jest bezpieczna, nie jest skażona koronawirusem

 

Producentem jest firma Meica Ammerländische Fleischwarenfabrik Fritz Meinen GmbH & Co. KG 26181 Edewecht. Dystrybutorem Auchan POLSKA Sp. z o.o. ul. Puławska 46, 05-500 Piaseczno.

 

⚠ Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności: Wycofanie kiełbasek marki Bratmaxe 5 sztuk, 313 g, ze względu na zmiany...

Opublikowany przez Główny Inspektorat Sanitarny Wtorek, 11 maja 2021

 

GIS podał, że Firma Meica Ammerländische Fleischwarenfabrik Fritz Meinen GmbH & Co. KG poinformowała odbiorcę w Polsce o konieczności wycofania wskazanej partii produktu.

 

Dodano, że Auchan POLSKA Sp. z o.o. podjęło działania mające na celu wycofanie ze sprzedaży i utylizacje towaru oraz poinformowanie klientów o wycofaniu produktu poprzez wywieszenie ogłoszenia w sklepie.

Zmiany organoleptyczne

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofywania prowadzony przez dystrybutora.

 

Powodem wycofania - jak przekazał GIS - są możliwe zmiany organoleptyczne produktu – gorzki smak – związane z możliwym kontaktem powierzchni kiełbasek z czynnikiem chłodzącym, w wyniku awarii w zakładzie produkcyjnym.

 

Brak jest dostępnych danych pozwalających na ocenę czy ze spożyciem produktu wiąże się ryzyko dla zdrowia konsumentów.

 

Widziałeś coś ważnego? Przyślij zdjęcie, film lub napisz, co się stało. Skorzystaj z naszej Wrzutni

rsr / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie