Ząbki: Dzielnicowy w ciągu tygodnia zatrzymał troje poszukiwanych przestępców

Polska
Ząbki: Dzielnicowy w ciągu tygodnia zatrzymał troje poszukiwanych przestępców
Zdjęcie ilustracyjne, Pixabay
Dzielnicowy w ciągu tygodnia zatrzymał trzech poszukiwanych przestępców

Dzielnicowy z komisariatu w Ząbkach zatrzymał mężczyznę i dwie kobiety, poszukiwanych przez organy ścigania. Policjant dokonał tego w zaledwie tydzień. Dwoje poszukiwanych zostało namierzonych i zatrzymanych jednego dnia.

Aspirant Krzysztof Mamiński został bohaterem na komendzie w Ząbkach. - To kolejny przykład, że dzielnicowy w swoim terenie służbowym zawsze wie, gdzie i kiedy przybywa osoba będąca w jego zainteresowaniu - piszą jego koledzy z komisariatu.

Dwoje jednego dnia

Dzielnicowy ustalił gdzie może przebywać 53-latka poszukiwana listem gończym. Kiedy udał się pod wskazany adres, drzwi otworzyła mu kobieta, którą zdziwił widok funkcjonariusza. - Po wylegitymowaniu jej i sprawdzeniu okazało się, że ma ona do odbycia karę zastępczą pozbawienia wolności za niezapłaconą grzywnę - informuje asp. szt. Tomasz Sitek, oficer prasowy policji w Ząbkach.

 

ZOBACZ: Łódzkie. Ukradł kilkaset tysięcy złotych. Złapał go policjant po służbie

 

Poszukiwana kobieta skorzystała z możliwości zapłacenia kary finansowej. Gdy to uczyniła czynności policji wobec niej zostały zakończone. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusz udał się pod inny adres, w którym miał znajdować się 43-latek, wobec którego Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Północ zaplanowała czynności procesowe. Policjant wystawił mężczyźnie wezwanie do stawiennictwa w prokuraturze.

Do trzech razy sztuka

Kilka dni później aspirant Mamiński wylegitymował 51-latkę, która jak się później okazało była poszukiwana listem gończym za niezapłacenie grzywny w terminie. - Kobieta również opłaciła karę finansową w związku, z czym uniknęła doprowadzenia do placówki penitencjarnej - informuje asp, szt. Tomasz Sitek.

aml/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie