26-latek pobił swoją babcię. Kobieta zmarła

Polska
26-latek pobił swoją babcię. Kobieta zmarła
Policja Lubelska
26-latkowi grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności

Policja zatrzymała 26-latka podejrzanego o pobicie swojej 90-letniej babci w gminie Obsza (Lubelskie). Kobieta zmarła w szpitalu.

- Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy - poinformowała w poniedziałek sierżant sztabowy Joanna Pilarska z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

 

Do tego tragicznego zdarzenia doszło nad ranem w miniony czwartek, na terenie gminy Obsza w powiecie biłgorajskim. - Nieprzytomna kobieta z obrażeniami wskazującymi na pobicie w ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala. Niestety jej życia nie dało się uratować. 90-latka zmarła wskutek odniesionych obrażeń - dodała Pilarska.

Wnuczek zatrzymany przez policję

Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że kobietę zaatakował jej 26-letni wnuk. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. W chwili zatrzymania był on nietrzeźwy, miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

 

Ciało 90-latki decyzją prokuratora zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych.

 

26-latek usłyszał zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego skutkiem była śmierć kobiety. Za zarzucone mu przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

dk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie